Žmogaus pradėjimas, galima sakyti pats iš svarbiausių procesų žmogaus ir žmonijos egzistavime, bet juo mažai domimasi tiek pačių gimdyvių, tiek visuomenės. Neatsakingumas ar sąmoningai sudaromos tokios sąlygos ir nukreipiamas dėmesys? Manau tai antras variantas.
Apie gimdymą yra gana daug literatūros, bet apie pasiruošimą jam gana mažai ir daugiau teorinės. Lietuvoje pati geriausia literatūra šiuo atžvilgiu yra gydytojo Romualdo Šemetos knyga „Gimdymas su šypsena“. Ji jau turi tris leidimus per tris metus. Internete yra šio gydytojo paskaitų pvz. https://www.youtube.com/watch?v=o4mAG-Hx7fo. Savo knygose jis įvedė gana daug „netradicinių“ dalykų, kurie būtini būsimai mamai auginant savyje vaikutį ir gimdant. Tai daug atsipalaidavimo būdų, kūno padėtis gimdant, kuri labai svarbi tiek skausmo atžvilgiu, tiek vaiko sveikatos atžvilgiu. Jis mini kaip svarbu vaikui pereiti per savo mamos gimdymo takus, kad „apsivilktų“ savo kūno paviršių jam reikalingomis bakterijomis, saugančiomis nuo patogeninių aplinkos bakterijų. Kaip svarbu tuoj pat, gimusį vaikutį padėti mamai ant krūtinės, kad jis liestųsi su mamos kūno paviršiumi ir gautų mamos kūno paviršiaus bakterijų. Labai svarbu bent 10min., nenukirpti placentos, kol ji pulsuoja. Kurį laiką vaikas „maitinasi“ placentos krauju. Mama dar prieš gimdymą apie tai turi pareikalauti iš gydytojo, medpersonalo. Čia svarbu, kad vyras pakontroliuotų, jei jis dalyvauja gimdyme. Placentos kraujuje yra daug kamieninių ląstelių, kurių vaiko sveikatai labai reikia. Beje rinkoje kamieninės ląstelės daug kainuoja ir nesąžiningas medpersonalas gali jomis prekiauti. Beje placentą, su likučiais tų kamieninių ląstelių galima užšaldyti specialiose saugyklose ir Lietuvoje ta paslauga teikiama. Su tuo, net po daug metų bus galima gydyti jau to suaugusio „vaiko“ galimas ligas. Čia dar vienas svarbus momentas, tai gimdymas namuose, kur vaikas turi „apsisėklinti“ namų bakterijomis, o ne ligoninės stafilokokais. Romualdas pamini kada moterims reikia gimdyti – tada, kada aplink savęs pradėsite pastebėti daug jaunų mamų su vežimėliais. Nors tų mamų nėra daug, bet ir tas bus jūsų pastebėta ir atrodys daug. Reiškia būsimo vaiko siela priartėjo prie jūsų ir davė 3 – 4 mėn. pasiruošti jums. Jei geriate alkoholį ar rūkote, tai tiek jums tiek vyrui jį reikia griežtai pašalinti iš savo „raciono“ ir valytis savo kūnus, ruoštis savo būsimo vaiko pradėjimui. Tik Šemeta nežino ar neatkreipė dėmesį, kad ir vyrai pradeda matyti daug jaunų su vežimėliais, kuomet jų būsimo kūdikio siela priartėja.
Vienos mamos buvo toks klausimas – „o kaip atsipalaiduoti gimdant, kai šalia procesą stebi gal 20 studentų medikų“? Romualdas atsakė, kad ir jiems reikia mokytis ir teks jums išmokti atsipalaiduoti. Aš jums pasiūlysiu energoinformacinę formuluotę. Kadangi gyvenime už viską vienaip ar kitaip tenka sumokėti, tai ir šiuo atveju jūs nemokamai tiems studentams neturite duoti mokytis „ant jūsų“. Tereikia garsiai ištarti, kad „jūs mano gimusiam vaikui, bei jo vaikams padėsite jų gyvenime, kuomet sutiksite ir jiems reikės jūsų pagalbos“. Tai savotiška baltoji magija ir studentai, jau kažkada būdami gydytojai, padės jūsų vaikams gimdyti, jei tokia galimybė susiformuos. Beje net jei tie gydytojai užsiims kitomis gydytojų ar net ne gydytojų praktikomis ar darbais ir net tiesiog kasdieniniame gyvenime kažkodėl „užsinorės“ padėti jūsų vaikams ir anūkams. Kodėl? Nes jūs, gimdymo metu, užprogramavote“ juos tam. Nėščia ir gimdanti mama turi didelę galią paveikti kitus. Ir čia nėra nieko blogo. Tiesiog studentai medikai, stebintys jūsų gimdymo procesą, grąžins skolas. Jei tai suvoksite, tai gimdymo metu, po garsiai ištartų jūsų žodžių, jūs tikrai nurimsite, nes aplinkui jau bus ne svetimi žmonės, o savi, kurie padės jūsų vaikui ir jo vaikams ateityje. Savo „prakeikimu“ (užprogramavimu) studentus gydytojus jūs padarysite tarsi sava šeima.
Sveikų jums vaikučių.