PRAKTINIS DARBAS
BENDRADARBIAVIMAS

  Visiems, kam pateikiama informacija yra naudinga, įdomi, gal būt bus reikalinga, turi galimybę finansiškai prisidėti prie jos kūrimo.

ANDRIANAS KRUTOGUZENKO

SEB bankas.    LT09 7044 0007 9662 8056

 
 
ODOS MASAŽAS

 Kasdieninis veido odos masažas yra tiesiog būtinas. Jei kūno oda, pridengta drabužiais dar palaiko tam tikrą, vienodą temperatūrą, tai veido oda dažniau būna vėsoje ar šaltyje. Veido odos paviršiuje kraujagyslės yra labai siauros ir eritrocitai, pernešantys deguonį ten sunkokai prasiskverbia. Būtent masažas neleidžia užsistovėti kraujui ir skysčiams odoje. Todėl oda tampa gyvybingesnė, mažesnė tikimybė anksti atsirasti raukšlėms. Kūno odos masažas taip pat yra gerai, nes pagyvina paviršinių kraujagyslių veiklą, bet labiau svarbu rūpintis agresyvios aplinkos pastoviai veikiamą veido odą.

plačiau
 
MĖŠLUNGIS

 Kažkaip niekur neaptikau patarimų dėl raumenų mėšlungio. Dauguma siūlo magnį vartoti, ypač sporto instruktoriai bei medikai. Tačiau ilgametė patirtis parodė, kad vaizdelis, šioje srityje, gana neaiškus. Pavyzdžiui pavartojus magnio, mėšlungio priepuoliai gali net suaktyvėti. O nevartojant, po kurio tai laiko, patys praeina. Tai kame reikalas?

 

plačiau
 
KRIAUKLELĖS METODAS

 Gyvenime, ypač jautriems žmonėms nutinka sunkiai emocionaliai ar protiškai pernešamų situacijų. Yra paprasta būdas, kaip tą sumažinti, ar net visai niveliuoti.

plačiau
 
HARMONIZACIJA GARSU

 Atsisėdate vienas priešais kitą nuo 30 cm., iki 2m., atstume. Garsiai tariate raidę AAAAAA… Klausote savo kaimyno ir siekiate pataikyti į rezonansą, kuomet garsas tarsi susilieja į vieną. Ore susikuria stovinti garso banga, kuri harmonizuoja abu žmones. Galimi ir kiti garsai, pavyzdžiui OOOO…, ŪŪŪŪ…. Ir panašiai. Susirandate jums priimtinus ir geriausiai girdimus. Labai svarbu gerai įsiklausyti į kaimyno skleidžiamus garsus ir taikytis prie jo, o jis prie tavęs. Jei vienas iš jūsų blogiau girdi garsų niuansus, ar kaip sakoma, visai neturi klausos, tai jam belieka tik skleisti AAA… taip, kaip jis moka, o jautresniam klausytis ir derintis. Kad procesas vyktų sklandžiau, patartina užsimerkti ir atidžiai klausyti. Vėliau galima ir atsimerkus.

plačiau
 
ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ STIPRINIMAS

 Kam teko darbuotis daržuose, soduose ir laistyti laistymo žarna, tas puikiai žino, kad šiek tiek prispaudus ją, vandens spaudimas joje ryškiai padidėja ir vanduo trykšta stipriau. Tuo pačiu apkrova elektriniam siurbliui, pumpuojančiam vandenį padidėja. Silpnesni siurbliai galėtų net išeiti iš rikiuotės. Tas pat vyksta ir su žmogaus kraujagyslėmis ir širdimi, kuomet jis kelia didesnius svorius. Įsitemdami raumenys dalinai užspaudžia kraujagysles, dėl ko staiga padidėja kraujo spaudimas. Dėl per didelio raumenų įsitempimo (sustorėjimo), tai yra dėl per didelio svorio, žmogus gali net netekti sąmonės, nes spaudimas paveikia ir smegenų kraujotaką. Galimos skraujosrūvos akies obuolyje. Kad tokia rizika būtų mažesnė, žmogui būtina kas dieną kilnoti tam tikrus, eksperimento būdu pasirinktus krūvius, arba daryti tam tikrą skaičių pritūpimų. Tas taip pat duoda krūvius kojų raumenims ir padidintu spaudimu atsiliepia visam kūnui.

plačiau
 
SKRYDŽIO APTARIMAS

 Lėktuvų pilotai žino, kad po mokomojo skrydžio, būna jo aptarimai, kur patyrę pilotai pateikia patarimus. Klausimų dėl pirmos, gydomosios meditacijos buvo gana įvairių ir manau pateikus savo gyvą patirtį dauguma tokių klausimų išsispręs, ar atkris. Nereikia pamiršti, kad mes skirtingi ir mūsų protai gali pateikti skirtingus vaizdinius. Svarbu juos priimti, o po to švelniai taisyti. Jei nepasiduoda, tai nereikia versti. Palikti kaip yra. Tiesiog dabar taip, vėliau bus galima bandyti daryti kitaip, kaip norėtų, kad būtų.

plačiau
 
PRADINĖS MEDITACIJOS (pakartojimas)

      Pirmoji meditacija (gydomoji).

 Atsisėdame patogiai, padėję rankas ant šlaunų, delnais į viršų. Užsimerkiame. Stebime savo pirštus ir delnus, stebime kas juose vyksta. Gali jaustis kirbėjimas, šiluma ar vėsa, o gal sunkumas (tai patogiau). Toliau šitą jausmą stebime ir stebėjimo būdu keliame link alkūnių, po to link pečių. Toliau apgaubiame pečius, galvą. Toliau tas jausmas (stebėjimo linkme) slenka žemyn į krūtinę, pilvą, dubenį, šlaunis, kelius, blauzdas, pėdas ir toliau kaip medžio šaknys leidžiasi žemyn iki Žemės ir skverbiasi gilyn ir platyn. Dėmesio judėjimo metu, kai kuriuose kūno vietose gali būti įvairūs jausmai. Tokį veiksmą galima atlikti iki trijų kartų.

plačiau
 
KVĖPAVIMAS LĖTAI

 Apie kvėpavimą atrodo buvo pakankamai rašyta, tačiau žmonės klausia kaip konkrečiai gydytis kvėpavimu, kas ir kaip vyksta su organizmu. Todėl šis straipsnis gal daugiau konkretus. Kvėpavimo pratimais galima išgydyti gana daug ligų, kurios iš esmės yra tiek dėl neteisingos mitybos, tiek dėl mažo judėjimo ar menko skysčių vartojimo. Galima, bet tai nereiškia, kad ir toliau galima mažai judėti, mažai gerti skysčių ar bet kaip maitintis. Kvėpavimo pratimai tiesiog padės organizmą ištraukti iš keblios padėties be jokios chemijos. Beje kvėpavimo pratimai padeda išvengti vėžio, kuris gali būti cheminės, ar grybelinės kilmės. Deja radiacinės ar virusinės kilmės vėžio tai nepadės išvengti.

plačiau
 
APIE BADAVIMĄ

 Badavimas nėra badavimas, jei jūs apie jį galvojate kaip apie organizmo išsivalymą nuo šlakų, kuriuos organizmas nespėjo išsivalyti kitais būdais ir belieka štai tokia akcija. Tai jokiu būdu neturi būti tik fizinė akcija, nes nebus įvairiapusio išsivalymo. Organizmas ne tik fizinis, bet ir informacinis darinys, tam tikra struktūra. Todėl, atliekant fizinį badavimą, būtina maksimaliai atsiriboti nuo išorinių informacinių šaltinių ir galimų jausminių sutrikdymų. Reiškia jokio TV, ypač naujienų. Vengti konfliktų su artimaisiais ir „nematyti“ jų „blogo“ elgesio ar „negerų“ darbų.

plačiau
 
1   2   3   sekantis