LIMFA
Limfa yra labai svarbi sistema organizme, kurios dėka organizmas valosi nuo nuodų tiek pačio organizmo tiek bakterinių, grybelių ir parazitų nuodų. Nuo šios sistemos tinkamos veiklos priklauso žmogaus organizmo imunitetas. Limfos kryptis yra nuo galūnių link limfmazgių. Limfos žmogaus organizme yra 1-2l. Joje gausu limfocitų, kurie valo limfą nuo grybelių, bakterijų, virusų, pirmuonių, nes limfoje gausu maistingų medžiagų. Įvairiuose kūno vietose limfos sudėtis nevienoda, bet jos reakcija yra silpnai šarminė. To dėka šioje terpėje grybelių veikla apribojama.
Limfos kanalai panašūs į venų kanalus, su pertvaromis, kurios riboja limfos tekėjimą priešinga kryptimi. Limfos natūralų tekėjimą skatina du pagrindiniai veiksniai, tai fiziniai pratimai ir kvėpavimas. Nejudrų gyvenimo būdą gyvenantys žmonės būtinai turės problemų su limfa. Tai pasireiškia padidėjusiu organizmo toksiškumu, silpnumo pojūčiu, pykinimu, įvairių organų sutrikimu, odos spuogais, furunkulais, karbunkulais, psoriaze, grybeliais ir t.t. Jei odos paviršiuje atsirado psoriazė, neurodermitai, tai tik vidinio grybelio pasekmė, kuris toje vietoje užcementavo limfos tekėjimą ir organizmas atvėrė avarinius toksinų išmetimo šliuzus per odą. Jokie priešgrybeliniai tepaliukai nepagydys problemos, jie tik sušvelnins situaciją. Priešgrybeliniai preparatai gali padėti tik odos paviršiuje susiformavusių grybelių atžvilgiu, tačiau tie grybeliai tai tik toje vietoje organizme sutrikęs limfos tekėjimas. Antibiotikų gėrimas taip pat ne panacėja. Jie tik prislopina grybelių, bakterijų veiklą. Svarbiausia atnaujinti normalią limfos veiklą, normalų jos tekėjimą, o tuomet pats organizmas išsivalys ir susitvarkys.
Tarpląstelinę sritį plaunantis skystis patenka į limfą, kuriame yra ir vitaminų, mikroelementų, ląstelių veiklos produktų, virusų, grybelių, grybelių sporų, parazitų, jų kiaušinėlių, įvairių toksinų ir t.t. Todėl limfoje yra daug limfocitų, kurie naikina tuos parazitus. Limfmazgiai tai limfocitų makrofagų bazė. Jie filtruoja limfą nuo parazitų. Tekėdama toliau, santykinai švari limfa įsilieja į platesnius kanalus. Visa tai teka link krūtinės kanalų, nuteka į veninius kanalus. Masąžo metu būtina apeiti limfmazgius, nes juose galima lengvai sutrikdyti limfocitų makrofagų koncentraciją, sužaloti limfinias pertvaras. Tuomet gali atsirasti uždegiminės sritys, pūliniai ir t.t.
Limfinė sistema organizme yra vienintelė, kuri nešvarumus gali išmesti per gleivinę lauk. Jei limfinė sistema pažeista, tai teks „spjaudytis“ per odą. Pirma organizmo gynybos nuo parazitų sritis per kurią limfa pradeda mesti lauk bakterijų ir grybelių lavonėlius yra ... vagina, o pas vyrus uretra. Jei į organizmą kažkas tai pašalinis pakliūva, tai visų pirma čia pasijaučia nekomfortiškas jausmas, skausmas ir t.t. Gali būti, kad dėl susidariusių sąlygų (peršalimas, chemija ir pan. ) pabudo užslėpta infekcija. Va su šituo kažkuo ir pradeda kovoti limfa. Per gleivinę išmetamos išskyros, kurios savyje turi virusų, grybelių, virusų ir t.t. lavonėlių. Organizmas kovoja ir valosi, o medicina siūlo tabletes, piliules, žvakutes nuo išskyrų. Pavyzdžiui kas yra pienligė? Tai grybelių ir leukocitų lavonėliai. Kovoti prieš išskyras beprasmiška, nes tai kova su lavonėliais. Antibiotikai parazitus gali sunaikinti organizme tik tuo atveju, jei jie sunaikins patį organizmą. Yra tik vienas kelias – didinti imunitetą, kad pats organizmas tvarkytūsi su problemomis.
Antra gynybos nuo parazitų sritis tai viduriai. Per vidurius limfa išmeta daug toksinų, o padidėjęs išmatų gleivėtumas parodo, kad viduriuose yra infekcija. O kas yra gleivės? Tai pūliai – virusų, grybelių, salmonelių lavonėliai.
Trečia gynybos nuo parazitų sritis tai prakaito liaukos, o ypač pažastyse. Žmogus būtinai turi prakaituoti. Taip jis išskiria begalę toksinų išvalydamas savo organizmą. Jei žmogus naudoja dezodorantus, kurie uždaro prakaito liaukas 24val., tai kur toksinams dėtis? Aišku taip organizmas nuodijasi. Jei naudojate dezodorantus, tai bent tuos, kurie prakaito liaukas uždaro tik 6val. Neišprakaituoti toksinai apnuodija visų pirma tos vietos aplinką, sąnarius. Tuomet pasireiškia odos alergija, reumatinis artritas, tinsta sąnariai. Medicina siūlo tepalus, šildymą, masąžus ir sako, kad tai padės! O kartais pasiūlo net skysčių atsiurbimą iš sąnarių srities! Manoma, kad tai padės. Niekuomet, nes reikia valyti limfą, o ne naikinti vietinius organizmo kovos simptomus.
Ketvirta gynybos nuo parazitų sritis yra nosis. Per ją su gleivėmis išeina pagrindinis oro lašelinių infekcijų kiekis. Pašalinus adenoidus, pašalinamas apsauginė organizmo nuo infekcijų sritis.
Penkta gynybos nuo parazitų sritis – tonzilės. Išpjovė tonziles, pašalino organizmo nuo parazitų gynimosi sritį. Po to dažnai būna chroniško laringito atsiradimas.
Šeštoji – gerklos. Tai laringitas.
Septintoji – trachėja. Galimas trachejitų vystymasis.
Aštuntoji – bronchai. Galimas bronchito vystymasis.
Devintoji – plaučiai. Galima pneumonija – limfmazgių trombozė, kuri neleidžia išeiti skysčiams.
Tai pagrindiniai limfos apsaugos barjerai, kurie neleidžia vystytis parazitams. Kas pavyzdžiui yra neurodermitas, psoriazė? – tai limfmazgių nepraeinamumas dėl grybelinės patologijos.
Limfos kanalai neturi širdies, kuri varinėtų limfą. Tokį vaidmenį atlieka mūsų raumenys, kuomet mes judame. Todėl labai svarbus yra judėjimas, mankšta, lengvas sportas. Kvėpavimas taip pat labai gerai skatina limfos tekėjimą. Pavyzdžiui dirbant sėdimą darbą kas valandą gerai atlikti 50 „šoktelėjimų“ su užpakaliuku, kuomet sutraukiami sėdmenų raumenys. Tai skatina dubens limfos tekėjimą ir gera profilaktika prieš hemorojų.
Negalima šildyti limfos kanalų jei jie užkimšti bakterijų, negalima daryti tos srities išorinių masažų! Tai labai svarbu. Tik fiziniais pratimais galima išjudinti limfos tekėjimą.
Praėjusi visus etapus apsivaliusi limfa susimaišo su veniniu krauju, pakeliui jį apvalydama. O jei limfmazgiai užsikimšę? Jei limfa per save negali praleisti pūlingą skystį? Tuomet ji visa tai meta per odą – furunkulai, karbunkulai (paprastai tai kova su auksiniu stafilokoku). Odos paviršiuje toliau nuo limfmazgių tai gali pasireikšti kaip dermatitas, ekzema, psoriazė, diatezė ir t.t. Pasireiškimas priklauso tik nuo to, kad ten limfoje gyvena. Dažniausiai tai būna grybeliai. Antroje vietoje – kirmėlės, pirmuonys. Trečioje vietoje bakterijos, o ketvirtoje – virusai. Sakoma, kad dermatologai patys laimingiausi gydytojai, nes žino, kad pas juos ligonius niekuomet neatveš greitoji ir niekur nereikia skubėti. Vis viena tų ligų visiškai išgydyti neįmanoma ir jiems jokių pretenzijų. Vienintelis gydymo būdas yra judėjimas, kvėpavimo pratimai ir tinkama mityba. Periodiškai tinka ir pirtis, grūdinimasis vandeniu.
Paskatinti limfos judėjimą dar galima saldymedžio arbata ar jo sausais preparatais užgertais vandeniu. Tai būtina daryti ant tuščio skrandžio. Pajudės vidurių limfa, o su ja ir toksinai. Po 30 – 40 min. reikia išgerti 2 – 6 aktyvuotos anglies tabletes, kuri tuos toksinus sutrauks ir pašalins iš žarnyno. Be to saldymedžio arbata aktyvuoja antinksčius, valo bronchus, plaučius (rūkaliams gerai), padeda skrandžiui dėl skrandžio gleivinės pažeidimų, nuo dvylikapirštės opaligės, nuo uždegimų, kaip skysty varantis preparatas, nuo odos ligų, reumatinių ligų. Patariama 30min., prieš valgį po puodelį saldymedžio arbatos (kavamalėje sumalti). Kiekis pagal skonį, bet patariama nuo pusės arbatinio šaukštelio iki šaukštelio su kaupu pusei litro vandens.
Išvados : judink limfą...