APIE MANE » STRAIPSNIAI
ANABOLINIAI STEROIDAI

   ANABOLINIAI STEROIDAI

 

   Žmogui malonumą gyvenime suteikia savirealizacija. Kuomet žmogus save realizuoja – jo(jos) smegenyse išsiskiria tam tikros medžiagos, kurios tarsi stimulas už teisingą gyvenimo kelią. Norint save realizuoti yra būtina tobulėti, visa ko išmokti, plėsti pasaulėžiūrą. Jei žmogus tingus, bailus jis ieško cheminių malonumų, stimuliantų vietoj tobulėjimo ir teisingos savirealizacijos. Tie stimuliantai tai įvairiausi narkotikai, kurie sustabdo žmogaus tobulėjimą, nukreipia jo gyvenimą klystkeliais. Beje šie, to vieno žmogaus klystkeliai, paprastai įtakoja aplinkinių ir kitų žmonių gyvenimus. Todėl vieno žmogaus narkomanija yra ir aplinkinių, artimųjų žmonių abejingumo, nusišalinimo problema, kas jiems (ir jų palikuonims) po kiek tai laiko sugrįžta bumerangu.  

 

   Žmogui malonumą suteikia ir jo išvaizda, kaip ir kokį fizinį kūną jis pateikia tiek sau tiek visuomenei. Jei jo kūno išvaizda neatitinka jo susiformuotą supratimą apie grožį, jis turi galimybę tobulinti savo kūną tiek fizinių pratimų dėka, tiek mitybos dėka. Tai pastovus ir ilgas procesas. Kad tai paspartinti žmogus griebiasi cheminių priemonių, kurios beje išdarko žmogaus hormoninę sistemą ir gal būt net visam gyvenimui (priklauso nuo amžiaus). Savo kūno „tobulinimui“ žmogus naudoja steroidus. Steroidai patys natūraliai gaminasi iš žmoguje esamo vadinamo „blogojo“ cholesterolio – testosteronas, kortizolis. Be cholesterolio žmogaus organizme nebūtų lytinių ląstelių. Beje visi moteriškieji hormonai kyla iš vyriškų. Anaboliniai steroidai didina baltymų gamybą. Tuo faktu remdamiesi daugelis, visų pirma jaunimo, griebiasi steroidų, kad padidėtų jų raumenų masė. Deja tai neprideda  ištvermės, nes neaugina kitokių raumenų skaidulų. Padidintas baltymų vartojimas, tokiems žmonėms žarnyne padidina puvimo bakterijų kiekį, kas atsiliepia didesniu toksinų kiekiu visame organizme. Kepenys yra papildomai apkraunamos ar net pažeidžiamos. Tai sukelia nemigą, skauda galvą, dingsta apetitas, gali pagelsti oda ir niežėti visą kūną (pažeidžiamos kepenys, juose vyksta mini „sprogimai“).  Anaboliniai steroidai didina žmogaus nesąmoningą agresiją, nes veikia nervų sistemą. Daugumo žmonių kūnai ima greičiau senti, greičiau „nusidėvi“. Nuo anabolinių steroidų minkštėja kaulai. Jie tampa neatsparūs krūviams. Nuo steroidų vyrai moteriškėja, o moterys vyriškėja. Žmogus pagreitintai sensta. Tai savęs apgaudinėjimas, vietoj to, kad prisitaikyti prie savo paveldėtų savybių ir būti tuo, kas esi. Anabolinių steroidų vartojimas, tai siekis būti kažkuo kitu, „gražesniu“ („gražesne“). Tai panašu į dar vieną „nukrypimą“ tai yra vyro noras būti moterimi ir atvirkščiai. Dėl to daromos lyties keitimo operacijos, vietoj psichologinės perorientacijos į tai kas esi.

 

  Anaboliniai steroidai, kaip ir narkotikai sukelia priklausomybės ligas. Pradžioje, kaip ir narkotikai, tarsi praskaidrina nuotaiką, o vėliau išprovokuoja maniją, psichozę, agresiją. Nutraukus jų vartojimą atsiranda depresija, nemiga, dingsta apetitas, suprastėja galimybė sukaupti dėmesį. Jų vartojimas nėra stebimas ir kontroliuojamas, todėl pasekmės gal net skaudesnės nei nuo narkotikų. Pavyzdžiui jei jaunuolis vartoja steroidus, tai dažnai ant jo veido „parašyta“ spuogais, o viduriuose jų užkietėjimu. Kūną gali išraižyti strijos.

 

  Mėginimas būti tuo, kuo žmogus realiai nėra, sukelia nusivylimą, depresiją, sekina organizmo nervinę sistemą ir aplamai visą organizmą. Būtent savęs nerealizacijos žmogus griebiasi narkotikų. Dėl savęs nebuvimo gražia (gražiu) – steroidai. Dėl nebuvimo ta lytimi, kuria jis ar ji „jaučiasi“ – operacijos. Visi tie trys atvejai tai žmogaus deziorientacija, paklydimai, baimės, abejingumas ir t.t. Visa tai veda į greitesnį ar lėtesnį savęs naikinimą, kažkiek įtraukiant ir aplinkinius.