CHOLESTEROLIS, ANTIOKSIDANTAI
Labai populiarūs žmonių klaidžiojimai dėl antioksidantų, cholesterolio ir pan. Čia kalta ne tik oficialioji medicina, bet ir patys žmonės, kurie nesidomi tiesa, kuri niekada nėra vienpusiška. Deja, iš tingumo, žmonės nesidomi įvairiapusiškumu ir jiems cholesterolis tai blogis, o antioksidantai tai gėris. Ir tuo žinios užsibaigia.
Pasidomėjus medikų, apie cholesterolį teikiamais duomenimis, tai ne jame problema, o žmogaus gyvenimo būde problema. Oficialiai teigiama, kad cholesterolis yra trijų rūšių. Tai mažo tankio cholesterolis, kuris tipo blogasis ir prilimpa prie kraujagyslių sienelių, tankusis cholesterolis, kuris surenka „blogąjį“ cholesterolį ir padeda jį pašalinti. Tačiau tie cholesteroliai, o ypač „blogasis“ pasirodo organizmui labai reikalingas gaminant hormonus, naudingas ląstelių statyboje, vitamino D, tulžies gamyboje ir t.t. Trečios rūšies cholesteroliai, trigliceridai, organizmui duoda dvigubai daugiau energijos, nei angliavandeniai, o jų per didelis kiekis taip pat laikomas pavojingu. Medicina siūlo gydymą vaistais ir dar vengimą tam tikrų maisto produktų. Tačiau vengimas tam tikrų maisto produktų, tai kelias į įvairių elementų trūkumą. Tuomet iškyla kitos problemos ir ligos. Nereikia atsisakyti kažkokio tai maisto. Atsisakymas gali būti susijęs tik su to maisto problematišku virškinimu ar jo bloga kokybe. Tiesiog būtina pakankamai judėti, saikingai maitintis, nevalgyti vieną dieną savaitėje. Šaunu jei ir negerti jokių skysčių tą dieną, bet tai jau tiems, kas bent 5-10 kartų, po parą atliko nevalgymo, tik vandenį gerdami, procedūrą. Tai yra maždaug po 5-10 savaičių, jei kiekvieną savaitę, sakykime šeštadienį, nieko nevalgė, o tik gėrė vandenį. Beje tomis dienomis būtina judėti, bet be didelės apkrovos, tai yra saikingai. Gulėjimas efektą sumažina dešimtį kartų.
Labai daug klaidingai mąstančių, kad antioksidantai tai tik gėris ir pagalba nuo laisvų radikalų, kurie yra blogis. Antioksidantai trukdo organizmui įsisavinti geležį, o tai kraujo kokybė. Jie trukdo įsisavinti kalcį, o tai kaulai, dantys, plaukai, nagai, oda. Antioksidantai trukdo įsisavinti cinką, o tai svarbus mikroelementas prieš įvairius uždegimus, reikalingas augimui, atminčiai, visiems pojūčiams tinkamai veikti, chormonų gamyboje. Antioksidantų padidėjimas, ypač vartojant papildus, sutrikdo minėtų mikroelementų įsisavinimą ir sukelia organizmo sutrikimus. Dažnas ir gausus antioksidantų papildų vartojimas sukelia ligas. Organizmas tai savisusireguliuojanti sistema ir jei iš išorės mes naudosime tam tikrus elementus, kurie pastoviai išreguliuoja organizmą, tai bus bėda. Taip dauguma sveikata besirūpinančių ir papildų vertelgų apgautų žmonių, tik susigadina savo sveikatą. Svarbu žinoti, kad organizmas pats pasigamina reikalingą antioksidantų kiekį ir kažkiek gauna maisto dėka. Beje, šlapimo rūgštis, gaminama organizmo, atlieka organizme antioksidanto vaidmenį. Didesnis kiekis antioksidantų, kardinaliai sumažina laisvųjų radikalų kiekį organizme, o jie reikalingi tiek imunitetui, tiek kaip „šluota“. Laisvieji radikalai suardo sergančias, prastai dirbančias ląsteles. Jie kaip vilkai, sanitarai gamtoje, naikina sergančius ir nusilpusius gyvūnus. Laisvieji radikalai dar veikia kaip imuninės sistemos dalis, nes stabdo bakterijų ir grybelių veiklą, juos ardo.
Tokie gerai žinomi antioksidantai kaip vitaminas A, jei jo kiekis perdėtai didelis, sukelia kepenų pažeidimus. Perdėtas E vitamino kiekis, atveria kelią virusų ir bakterijų daugėjimą organizme. Antioksidanto, vitamino C didelės ir ilgalaikės dozės ardo ir sveikas ląsteles, nes tai rūgštis. Gal būtent todėl, šį vitaminą, inkstai skuba pašalinti iš organizmo kuo skubiau. Ir aplamai organizmas, prieš bet kokį vitaminą, savyje gamina antivitaminą, kad jie būtų suardomi ir pašalinami. Visa tai dėl pusiausvyros palaikymo. Vitaminai veikia kaip katalizatoriai, tam tikrų cheminių procesų skatintojai. Būtent tiems procesams sureguliuoti ir gaminami antivitaminai. Ir kuo daugiau ir dažniau žmogus vartoja vitaminus su papildais, tuo daugiau organizmas turi pagaminti antivitaminų, o tai jau organizmo sekinimas, imuniteto prastinimas. Kaip sakoma – nori padaryti geriau, o gaunasi kaip visada.
Žmonės žino, kad į maistą, kad jis ilgai negestų ir išlaikytų savo prekinę išvaizdą yra dedami antioksidantai. Jų gana daug ir įvairių. Pats populiariausias antioksidantas, tai citrinos rūgštis. Pastebėjau, kad ją deda kur tik pakliūva. Visi vaisvandeniai tikrai tuo „pašventinti“. Skaitai ant maisto produktų etiketės ir daug kur citrinos rūgštis. Netyčia aptikau, kad ją, deda ir į alkoholinius gėrimus??? Kam??? Ten ir taip pakankamai spirito, kad produktas negestų. Šiaip bet kokia rūgštis, o ypač citrinos, bei vitamino C rūgštis, gana skubiai šalinamos iš organizmo, kam reikia daug skysčių. Tuomet organizmas pareikalauja gerti. Va taip, geriant vaisvandenius, vėl ir vėl norima gerti. Tas skatina produkto pardavimą. Perdėtas rūgšties patekimas į organizmą, silpnina organizmą, nes išveda jį iš šarmų-rūgščių pusiausvyros. Sutrinka imunitetas, ląstelės „raukšlėjasi“, kraujagyslių sienelės tampa perdėtai pralaidžios ir sudirgintos. Be šito antioksidanto, į maistą dedama dar daugybė įvairių antioksidantų, kurie blogina virškinimą, blogina suvirškinto maisto įsisavinimą žarnyno sienelėmis ir t.t. Jei yra būtina vartoti antioksidantus, tai ne ilgiau 2-3 savaičių ir tik rekomenduotomis, ar mažesnėmis dozėmis. Iš įvairių žmonių praktikos yra žinoma, kad net rekomenduotinos antioksidantų dozės, po 3-4 dienų vartojimo, gali sukelti neigiamas pasekmes. Mūsų organizmai nevienodi, todėl ir reakcija yra skirtinga.
Cholesterolio nėra blogo, yra tik netinkamas mūsų gyvenimo būdas. Antioksidantai nėra gėris, kaip ir laisvieji radikalai nėra blogis. Visa esmė jų pusiausvyroje.