APIE MANE » STRAIPSNIAI
IŠSKYROS

IŠSKYROS

 

Labai, tiesiog nepadoriai labai daug žmonių nesidomi išskyrų iš savo kūno problemomis, o ką kalbėti apie savo minčių „išskyras“, kurios reiškiasi per fizinę kalbą.

 

  Išskyrų klausimas mane sudomino dar „gilioje“ jaunystėje. O buvo taip: jaunystėje, bręstant organizmui ir dar tuo metu užsiėmus sportu, padidėjo prakaitavimas pažastyse, kuris kažkiek erzindavo. „Geri“ žmonės pasiūlė dezodorantą, kuris stabdo prakaito išsiskyrimą. Pasitepiau ir op... Pajutau, kad pažastys tarsi „užsičiaupė“, tarsi nebekvėpuoja. Pirmiausia keistai pasijuto širdis – joje atsirado įtampos. Tai išplito į sprando sritį, kaklą, galvą. Gana greit suvokiau, kad tos priemonės stabdo natūralų odos kvėpavimą ir apsivalymą, nuodyja tas sritis, stabdo kraujo tekėjimą. Atitinkamai vyksta ligų provokacija, dėmesio sutrikimai ir gal būt tolimesni mąstymo sutrikimai. Visiems žmonėms ėjimas į tualetą pilnai suprantamas, tai kodėl nesuprantamas išskyrų per odą faktas ir kad odai turi būti leista valytis per prakaitą. Pažastų sritis ypač svarbi, nes per čia gausiai valosi organizmo limfa, kuri iš organizmo tolimų, uždarų kampelių surenka „šiukšles“, ląstelių gyvybinės veiklos produktus. „Uždarai“ pažastis – provokuoji mikropuvinį įvairiuose organizmo vietose. Pavyzdžiui į organizmą patekus auksiniam stafilokokui, jis visų pirma intensyviai šalinamas per pažastis ir kirkšnių srityje. Jei pažastys „uždaromos“, tuomet puvinys pasklinda krūtinės, plaučių srityje. Jei dubuo „uždaromas“ visų pirma sintetiniais apatiniais, žmogus nejudrus, mažai vaikšto, tai gresia puviniu dubens srityje. Beje auksinį stafilokoką nešiojasi savyje kaip nešėjai gana didelis procentas žmonių, bet puvinio problema suserga tik ribodami organizmo apsivalymą. Pagrindinis auksinio stafilokoko užkrato šaltinis yra gimdymo namai. Juo užkrėstas naujagimis gali ir nesusirgti, bet likti nešiotoju visam gyvenimui. O kiek dar visokių virusų ir grybelių yra aplink, kurie patenka į organizmą ir tik ir laukia palankių sąlygų.

 

  Žmogus apsivalo ne tik tualete, nuo didelio kiekio gyvybinės veiklos produktų; ne tik vonioje, nuo mažesnio kiekio gyvybinės veiklos produktų, bet ir per kvėpavimą, kurio metu taip pat išskiriami organizmo ir jame gyvenančių „įnamių“ gyvybinės veiklos produktai. Tai reikškia, kad tiesiog kasdieninis kvėpavimas dar ne viskas – būtini kvėpavimo pratimai. Kaip ir mankštoje, sporte, kuomet dėl intensyvesnės fizinės veiklos su prakaitu išsiskiria daug toksinų, taip pat būtinas tiek intensyvus, tiek sulėtintas kvėpavimas. Tik tokiu būdu iš organizmo intensyviau pašalinamos toksinės dujinės medžiagos.

 

 Tačiau bene svarbiausios mūsų išskyros yra žodinės, minčių. Ką tu kalbi į aplinką, ką tu joje „sėji“, tą po to „pjausi“. Iš fizinio kūno pasišalinančių išskyrų toksiškumą galima kažkiek kontroliuoti tuo, ką tu valgai ir geri, kaip laikaisi higienos. Žodžių ir minčių atveju tu jau veik visiškai gali kontroliuoti ką „paleisi“ į pasaulį. Ar tai bus geros mintys, geri žodžiai, skatinantys kitus būti geresniais, tobulėti? O gal tai bus pavydo, apgaulės, apkalbos žodžiai, kurie žemina kitus žmones, skatina nenorą kažko siekti, skatina blogus įpročius. Viskas prasideda nuo minčių, o tai reiškia jos yra svarbiausios ir joms reikia didžiausio tyrumo dėmesio. Linkiu „kvėpuoti“ tyrumo mintimis.