APIE MANE » STRAIPSNIAI
KATYTĖS ŠUNIUKAI IR LIGOS

KATYTĖS ŠUNIUKAI IR LIGOS

 

 Labai daug kas tiesiog nepamąsto kiek ligų su įvairiais parazitais mums atneša tokie mieli augintiniai. Yra tiesiog prabanga turėti augintinius ir vaikus. Kodėl? Paprasta kačių toksoplazma, kuri katėms tarsi nieko ypatingo nepadaro, bet „skaniai“ valgo žmogų. Jos mėgiamos vietos yra smegenys ir akys, nors ji randama ir kituose organizmo vietuose. Nėščioms moterims gali būti jų būsimo kūdikio, tai yra jau vaisiaus išsigimimo priežastis. Toksoplazmoze sėkmingai galima užsikrėsti ir nuo paukščių, pavyzdžiui namuose auginamų papūgėlių, nes jie tarpiniai nešiotojai. Toksoplazma dažnai yra lėtinė, bet pasitaiko atvejų, kuomet dar užpuola ir grybelis. Tada per kelis metus galimas net jauno žmogaus neįgalumas.

 

  JAV buvo tikrinami kačių šeimininkai. Pas pusė jų rasta toksoplazma. Beje ji sukelia ir psichikos problemas, nes „valgo“ smegenis. Širdies, raumenų, sąnarių problemos taip pat gali būti toksoplazmos pasireiškimai. Gana daug augintinių šeimininkų mažai atsižvelgia į rekomendacijas savo augintiniams periodiškai duoti priešparazitinių preparatų, nes yra dar daugybė visokių parazitų, kuriuos augintiniai gali parsinešti net po vieno jų pavedžiojimo lauke (kad ir ant pasaitėlio). Tačiau periodiškai priešparazitinių priemonių vaikams duoti, šiais laikais suaugusieji dažnai pamiršta. Vaikus „šeria“ vaistais nuo ligų, kurių nėra, o yra parazitai ir jų išskiriami toksinai. 

 

  Priešparazitinių žolelių gamtoje aplink mus yra gana daug, tik jas reikia laiku surinkti. Beje atvežtinės, užsieninės mūsuose nėra tokios veiksmingos. Nors ir labai išreklamuoti priešparazitiniai ir dar pavyzdžiui maisto papildai ar vitaminai, parvežti iš JAV, mūsuose yra neveiksmingi ir net nuodingi. Kažkodėl tai pastebėjau ir gyvendamas Anglijoje, kad jų vitaminai netinka lietuvių, ukrainiečių organizmamas (patikrinta praktiškai). Todėl tokių produktų mūsų vaistinėse nesiūlau pirkti. Ypač noriu paminėti išreklamuotus Amway vitaminus, kuriuos geria vos ne saujomis, nes taip rodo jų tam tikri prietaisai. Kažkodėl nutylima, kad organizmas visuomet siekia savyje išlaikyti vidinę homeostazę, tai yra balansą viduje. Na sakykime pastovi kūno temperatūra, pastovus cukraus kiekis kraujyje ir t.t. Perdėtas vitaminų patekimas į organizmą provokuoja jį gaminti antivitaminus, kurie neutralizuotų tuos vitaminus. Jei tas vyksta dažnai, organizmas įpranta gaminti per daug antivitaminų ir mūsų organizmui pradeda trūkti vitaminų. Todėl Amway siūlo dar daugiau jų vartoti. Patys vitaminai nėra maistas, o tik pagreitina tam tikras chemines reakcijas organizme.

 

  Labai sunku iš organizmo iškrapštyti grybelį, ypač pelėsį kraujuje. Paprastai kraujas tuo metu turi būti šiek tiek rūgštesnis nei jam priklauso būti. Kraują šarmina daržovės ir vaisiai. Kam tinka, galima naudoti virintą pieną (nevirintame gali būti parazitų). Beje manoma, kad netoleruojantys laktazės žmonės turi savyje salmonelių ir šigelių, kurios ir sukelia laktazės stoką. Savo organizmo rūgštingumą patikrinti yra paprasta. Tereikia tik akvariumų parduotuvėje nusipirkti ph tikrinimo juostelių ir pasitikrinti rytinį savo šlapimą. Mėsėdžių šlapimas visada rūgštesnis nei vegetarų ar veganų. Ph matavimo juostelių būna ir vaistinėse ir jas dar galima naudoti seilių rūgštingumui nustatyti, bet tai jau dieną, bent porą valandų po valgymo. Seiles reikia išspjauti į šaukštelį, o ne juostelę kišti į burną. Jei ph apie 7, tai gerai. Jei jis žemesnis, tai jau rūgštinis kraujas. Kuo jis žemesnis, tuo daugiau pavojaus sirgti pelėsiu, grybeliais ar vėžiu. Beje tai gali būti į kraują išmetami ir parazitų gyvybinės veiklos produktai (jų sysius ir kakus). Parazitai į jūsų organizmą gali patekti nebūtinai nuo jūsų augintinių, kurių gal būt neturite. Juos gali parnešti jūsų vaikas iš draugų, kurie tuos augintinius turi. Tereikia pabučiuoti savo vaikutį, kuris nulaižytas kaimynų kačiuko ar šuniuko ir jau turite dovanėlę. Todėl būtina iš vaikų reikalauti nusiprausti jiems grįžus ne tik iš lauko, bet ir iš kaimynų. Vaikai yra didžiausi parazitų parnešėjai į namus, be kačių ir šunų. Todėl du kartus per metus būtina juos profilaktiškai gydyti antiparazitinėmis žolelėmis. Beje saldymedis antiparazitines žoleles nuneša giliau į organizmą ir net į limfą. Pavyzdžiui pelyną panaudojus su saldymedžiu į paviršių gali išlysti keisti spuogai, tai iš limfos pakilo senos, pasislėpusios problemos.

 

2017.10.23