APIE MANE » STRAIPSNIAI
MASAŽAS

     MASAŽAS

 

 Masažas, tai kaip šokis dviese. Kuo didesnis rezonansas tarp šokančių, tuo šokis labiau pilnatviškas, vientisas. Masažas be rezonanso, tai kaip meilė be vidinės chemijos, arba tuoktuvės be meilės. Kaip pasakė vienas kepėjas – bandelės iškeptos ir atrodo skanios, bet kepėjas savo sielos į jas neįdėjo.

 

 Dar masažo apmokymuose mums tas tiesas įdėjo, kad už pinigus galima padaryti gerą masažą, bet niekada nepadarysi tikrai veiksmingo, jei nėra tavo ir masažuojamojo suderinamumo, jei masažuojamasis neatsiduoda procesui, nepasitiki tavimi. Masažo technika, rankų įdirbis yra svarbu, bet tai ir liks tik technika. Reikalinga ir psichologija, pokalbiai, aplinka. Dar svarbiau yra pažadinti hormoninę sistemą, tuomet organizmas pats įsijungia į organizmo relaksą, atsinaujinimą, gydymą. Poveikis masažo nusitęsia daug ilgiau. Hormoninę sistemą pažadinti gali tik priešingos lyties masažistas, masažistė. Todėl moteriai geriausia kreiptis į vyrą masažistą, o vyrui pas moterį masažistę. Iš praktikuojančių masažistų patirties žinoma, kad tuomet masažo efektyvumas padidėja daugiau kaip triskart. Tai ir yra tas šokis dviese, kuomet procese dalyvauja abu.

 

 Savo niuansų turi masažas vaikams, o ypač paaugliams. Paaugliams ir paauglėms būtina, kad masažą darytų priešingos lyties asmuo. Ypač jei tas masažas relaksuojantis. Masažo metu kūnas patiria atsipalaidavimą, išsiskiria tam tikra chemija, kūnas patiria malonumą. Malonumo patyrimas iš tos pat lyties asmens, deziorientuoja paauglio ar paauglės psichiką, lytinę orientaciją. Teisinga lytinė orientacija susiformuoja tik tuomet, jei vaiko ar paauglio kūnas patiria malonius prisilietimus tik iš priešingos lyties asmens. Tai psichologinis faktorius, kuris užprogramuoja psichiką, per kūno reakcijas ir jame vykstančią chemiją. O programos suformuotos vaikystėje, paprastai visam gyvenimui ir jas pakeisti labai sudėtinga.

 

 Ne tiek svarbi masažo technika, kiek masažuotojo ir masažuojamojo tarpusavio suderinamumas. Jei iš pirmo žvilgsnio vienas kitam nepatiko, tai bus tik techninis masažas. Tipo techniškai šokis įvyks, bet be vidinės chemijos. Būna, kad su laiku, dažniausiai po trečio masažo, klientas ar klientė, sugeba atsipalaiduoti, pradeda pasitikėti ir tuomet reiškiasi ir chemija. Todėl be dešimties masažų kažkokio tai efekto retai pasiekiama. Tuomet jei su vidiniu pasitikėjimu, rezonansu iš abiejų pusių, tas efektas pasiekiamas jau po trijų seansų, nes hormoninė sistema įsijungia jau iš pirmo karto. Įvairūs procesai organizme paspartėja, kraujotaka pagerėja, mityba visų organų įgauna naują lygį. Paprastai po tokio masažo norisi gerti ir geriausiai gerti žolelių arbatos. Organizmas siekia prisipildyti skysčio, nes ir vidinio valymosi procesai paspartėja. Bent porą valandų po gero relaksuojančio masąžo, jokių rimtų fizinių krūvių daryti nepatartina, kaip ir gerti net menkiausią kiekį alkoholio. Prarandamas masažo efektas, hormoninė sistema išsiderina. Po masažo reikėtų vengti ir bet kokių vaistų ar stimuliuojančių organizmą preparatų. Tegul tinkamai dirba vidinė organizmo chemija.

 

 Savotišku vidiniu masažu galima pavadinti bet kokį sportą, šokį, intensyvų fizinį darbą. Tuo metu raumenys iš vidaus masažuoja vienas kitą, kitus organus, kraujotaka suaktyvėjusi. Grūdinimasis taip pat masažas, bet daugiau kraujagyslių, nes šaltas vanduo sukelia paviršinių kūno kraujagyslių susitraukimą. Tuo metu kraujas plūsteli į gilius kūno audinius, organus, pakeldamas vidinį spaudimą ir pravalydamas kraujagysles. Po to kraujas sugrįžta į kūno paviršių, kaip jūros banga, praskalaudama smulkias kraujagysles, išvalydama toksinus. Elementarus atsistojimas ant rankų žemyn galva, praskalauja kraujagysles, nes tuomet daugiau kraujo subėga į viršutinę kūno dalį ir sumažėjo kojose. Atsistojus ant kojų, kraujo banga, sugrįždama, praskalauja visas kraujagysles ir padidina jų tonusą, elastingumą.