APIE MANE » STRAIPSNIAI
MITYBA

  MITYBA

 

 Daug, tiesiog per daug žmonių serga dėl neatitinkančios savo gyvenimo būdo mitybos. Pagrindinė problema mityboje, tai perdėtas baltymų kiekis. Būtent dėl per didelio kiekio baltymų, kuriuos organizmas nesugeba perdirbti, visų pirma žarnyne, vyksta puvimo procesai, kas nuodija organizmą. Dalis baltymų, tiesiog dėl per didelio jų kiekio, nusėda įvairiuose organizmo vietose. Ir neduok die, tokie žmonės dar nejudrų gyvenimo būdą gyvena, nedaro mankštų, nesikaitina pirtyse ar voniose, tai bakterijos, įvairūs mikroorganizmai ir grybeliai jau ir čia. Jų gyvybinės veiklos produktai žymiai nuodingesni nei mūsų, o ypač grybelių gyvybinės veiklos produktai. Net menkiausios dozės gali sukelti lokalų apnuodijimą, uždegimą.

 

  Jei baltymų sandėliavimo vietoje puotauja bakterijos, tai tose vietose tiesiog kyla vietinis rūgštingumas. Ir kas vyksta su ta vieta ar tuo organu? Tereikia prisiminti kas vyksta su mėsa, kuomet ji mirkoma acte. Aišku ji išpurpsta, šiek tiek padidėja. Tas pats vyksta ir organizme. Ta organizmo vieta, ar organas šiek tiek padidėja ir atsiranda vietinis spaudimas į aplinkinius audinius, kitus organus. Atsiranda vietiniai skausmai. Paprastai žmonės puola gerti vaistus nuo skausmo, ar kitų vaistų ieško pas gydytojus, kurie mielai išrašo jums tik simptomų slopintojus. Organizmas signalizuoja apie bėdas, o daktarai padeda nutildyti tas signalines sistemas. Tipo pūkite toliau. Viso labo tereikia trumpam nutraukti vartoti bet kokį baltyminį maistą, daugiau judėti, net pasportuoti, pasikaitinti ir būtinai daugiau skysčių, arbatų. Taip perdėtas užrūgštėjimas bus išvalytas ir organizmas vėl susibalansuos, be jokių „vaistų“.

 

  Gana dažnai, elementarūs apatinių stuburo slankstelių skausmai ir išvaržos atsiranda viso labo tik dėl netinkamo maitinimo. Keletas pavyzdžių. Vyrukas maitosi gana gausiai, veik nenaudojo daržovių. Papildomas svoris pradėjo veikti stuburo apatinius slankstelius. Atsirado skausmai, po to nustatė išvaržą. Laiku buvo duoti tinkamai pratimai, tai išvarža veik išnyko, bet nustojus juos daryti vėl atsirado ir net didesnė. Jam pasisekė, kad gydytojas buvo jo geras pažįstamas, tai jis nustatė storosios, kylančios žarnos uždegimą. Žarnoje, ant sienelių, užsigulėjo nesuvirškintos maisto liekanos, vyko pastovus puvimo procesas – puota bakterijoms ir grybeliams. Ši vieta į aplinką skyrė daugiau rūgšties, kas įtakojo inkstą ir jis pasmuko. Dėl vietinio užrūgštėjimo kentėjo ir stuburo tarpslankstelinės medžiagos mityba – pradėjo plonėti. Aplinkiniai organai, dėl vietinio užrūgštėjimo buvo spaudžiami, atsirado įtampa. Tik po žarnyno išvalymo, trijų, septynių ir dvylikos dienų badavimo su vandeniu, rūgštis buvo išvalyta, o vėliau beliko tik saikingai maitintis ir pakankamai judėti. Antras atvejis, tai moteris, kuriai buvo nustatytas chroniškas kiaušidės uždegimas, stuburo išvarža, kelių milimetrų, juosmens srityje. Tik išvalius žarnyną, pabadavus vieną, tris ir penkias paras su vandeniu pavyko išvalyti vietinį užrūgštėjimą. Kiaušidės uždegimas praėjo be gydymo. Išvarža praėjo, bet skausmas dar liko, nes tarpslankstelinė medžiaga dar  neatsistatė visiškai.

 

  Atrodo taip paprasta, bet daugumai žmonių maistas toks didelis narkotikas, kad jiems atrodo tuoj numirs jei jo negaus. Moterims sunkiau badauti būtent dėl jų didesnio vitališkumo, jausmingumo, tad ir nebūtina ilgai badauti. Žinau atvejų kuomet viena bado para darydavo stebuklus su sąlyga, jei įvedama kasdieninė pusvalandinė mankšta, kelis kartus dienoje. Galimi, ne mažiau valandos, intensyvūs pasivaikščiojimai. Pakankamas vandens kiekis 1,5 – 2,5l., priklausomai nuo metų laikų, judėjimo, darbo pobūdžio. Ir aišku mažiau baltyminių produktų, net augalinių. Su maistu negalima gerti daug skysčių, arbatų. Kodėl? Elementaru. Kuomet maistas patenka į skrandį, jis išskiria tam tikrą kiekį rūgšties ir fermentų suskaidyti maistui. Jei mes visa tai atskiedžiame skysčiais, tai dalis maisto nesusivirškina ir patenka į žarnyną. Nepadorotas maistas lengviau pūva. Su neapdorotu maistu į organizmą patenka daug svetimų bakterijų, grybelių. Tai organizmo imunitetui papildomas darbas. Ir taip organizmo imunitetas bet kokį maistą ir net vandenį, patenkantį į jį priima kaip svetimkūnį, o čia kartu atkeliauja dar visokių papildomų gyventojų!!!  

 

  Iš esmės galima valgyti ką nori, tik ne tiek kiek nori.  Kiek nori gali valgyti augantys vaikai. Vėliau reikia sustoti „gražume“. Jei taip nėra, tai maistas jums yra narkotikas nuo gyvenimo „bėdų“, nuo neturėjimo ką veikti ir pan. Organizmas perdėtus maisto kiekius siekia maksimaliai perdirbti į riebalus, kuriuos vienintelius saugiausia sandėliuoti organizme. Baltymų saugoti organizme neįmanoma, nes juos užgrobtų kiti mūsų kūno gyventojai. Jei jų negaunama iš išorės, tuomet naudo Maistas tik kuras organizmui, tik statybinės medžiagos. Ir reikia jį valgyti tik tuomet ir tiek, kol jaučiamas ryškus skonis, kvapas. Būtent po badavimo tas ryškumas labiausiai ir pasireiškia. Jei tam tikrus maisto kiekius išlaikysite, tai ir tam tikras ryškumas išsilaikys. Dėjimas į maistą visokių prieskonių provokuoja organizmą suvalgyti daugiau nei jam reikia. Prieskoniai išderina organizmo pojūčius. Pietuose prieskoniai iš esmės naudotini buvo prieš parazitus, nuo uždegimų. Tačiau dabar prieskoniai ir skonikliai yra tam, kad žmogus perdėtai daug suvartotų maisto. Beje vaisvandeniuose yra medžiagų, kurie skatina troškulį. Ypač daug kur dedama „citrinos rūgšties“. Aplamai bet kokių vaisvandenių, giros, energetinių gėrimų iš viso negalima pirkti ir vartoti. Apie bet kokius alkoholinius gėrimus net nekalbu. Paskutinieji galimi tik rimto, staigaus uždegiminio proceso atveju. Veikia kaip uždegimą stabdantys. Ne veltui bakterijos, surauginusios vyną iki tam tikros ribos po to išdvesia. Tiesiog numiršta savo veiklos produkte – alkoholyje.

 

  Beje rūgštis organizme kaupiasi ir sportuojant, ypač jei po rimto pasportavimo kurį tai laiką mažai judama. Visa tai pasireiškia skausmais raumenyse, dėl raumenų darbo produkto – pieno rūgšties. Todėl po sporto patariama suvartoti daugiau šilto skysčio, dozuotai judėti, laikyti kūną šiltai, galima „sužaisti“ pirties ir šalto vandens baseino kontrastais ir pan. Tinka ir masažai.

 

  Organizmas siekia palaikyti balansą tarp rūgštinės ir šarminės terpės. Jei organizme per daug šarminės terpės, tai šarminiai mikroelementai nusėda įvairiose organizmo vietose ir blokuoja įvairių organų veiklą. Ypač pavojingas kraujagyslių užkalkėjimas. Jei organizme per daug rūgšties, tam tikros organizmo vietos paburksta, atsiranda įtampa, skausmai, šarminiai elementai perdėtai išnaudojami, dyla sąnariai, plonėja kaulai, genda dantys ir pan. Pagerėja sąlygos vidiniams ir išoriniams grybeliams vystytis.

 

  Labai madingas veganiškas maitinimas labai sekina jaunimo organizmus, tiek fiziškai, tiek nerviškai. Mąstymas tampa neadekvatus ir lengvai įtakojamas visokių „madų“ srovėms, bei apgaulėms. Teisingiausią mitybą jums patars organizmas, jei jūs išgirsite jį, o ne protu dėliosite savo mitybą. Veganizmas ir vegetarizmas pas daugumą tik proto išmislas. Retas organizmas prie to perėjo natūraliai, retam organizmui tai yra natūralu. Dėl proto sugalvotos mitybos išsidarko ir jausmų pasaulis, auga pyktis ir nepasitenkinimas pasauliu, žmonėmis, savimi. Klausantis savo organizmo poreikių, būtina stebėti ar jis „neužvalgo“ stresų, kuriuos beje sukeliate tik jūs savo gyvenimiškais sprendimais. Ir tik jūs kalti, kad jis „apsiėda“. Keista girdėti besiguodžiančius žmones, kad jie mažai valgo, saikingai maitinasi, o storėja ir serga. Tereikia stebėti savaitę tokį žmogų iš šalies ir pamatyti kiek jis užkandžiauja vėlai vakare ir kiek jis aplamai juda fiziškai. Kam besiguostum, niekas nesuvaldys tavo silpnybių ir priklausomybių. Bandymas užkrauti kitiems savo nepadarytus darbus, tai pasąmoningas siekis išnaudoti kitus, tačiau geriausiu atveju gaunamas tik kitų žmonių dėmesys, gailestis, kad jus kažkas „skriaudžia“.

 

  Beje fizinis judėjimas neturėtų būti tik vienodo intensyvumo ir pavyzdžiui pasivaikščiojimas. Kad kraujo indai, o ir pats organizmas išsivalytų nuo ląstelių gyvybinės veiklos produktų, kaip ir nuo įvairių vidinių „gyventojų“, yra būtinas kintantis fizinis aktyvumas ir įvairioms organizmo vietoms. Be prakaito jūs net išorinio odos dangalo neišvalysite. Jei bijote prakaitavimo ir naudojate visokius tepalus pažastims, tai pirmas žingsnis į nosies ir gerklės uždegimus. Jūs uždarote limfos išsivalymo sistemą pažastyse ir jos toksinų kelias toliau tiesiai į gerklės sritį (skydliaukė čia pat). O ką kalbėti apie veido špakliavimą. Čia daugybė porų, per kurias valosi oda, limfa. Apranga taip pat turėtų būti pakankamai laisva, „kvėpuojanti“, kad po ja vis atsinaujintų oras.

 

  Masažas yra labai patartinas dalykas. Labiausiai reikalingas galūnėms, viršutiniai nugaros daliai. Tai yra tos sritys, kur daugiausiai susikaupia toksinų, jie sunkiau išvalomi, stringa. Tačiau pažiūrėjus į masažistų kainas supranti, kad tai brangus malonumas. Dirbau masažistu ir galiu pasakyti, kad tikro masažisto rankų, jo sveikatos (asmeninės) reikia tik ligoniams. Visiems kitiems pakanka įsigyti pėdų elektrinius masažuoklį, bei elektrinę masažinę pagalvėlę. To pakanka. Pėdų masažuokliai masažuoja pėdas judančiais rutuliukais ir jį galima panaudoti plaštakų masažui. Masažinę elektrinę pagalvėlę, su judančiais, šylančiais rutuliukais galima panaudoti viršutinės nugaros dalies ir sprando masažui. Beje pagalvėlė gana universali. Ją galima naudoti tiek strėnų, tiek klubų, tiek šlaunų, tiek pilvo masažui, kas ypač gerai virškinimo sistemai (ypač tulžies nutekėjimo srityje), tik  ne po valgio. Pagal kainas, pėdų masažuoklis, plius masažinė pagalvėlė jums nekainuos dviejų šimtų eurų. Ir masažus jūs galėsite daryti kas dieną, kada tikrai pajusite poreikį.  O kiek seansų už tuos pat pinigus jūs gausite pas masažistą??? 

 

  Darant masažus vakuuminėmis taurėmis, pastebėta, kad srityse, kur dėvimi drabužiai su gumomis ar raiščiais yra sutrikusi giluminė kraujotaka. Po masažo, tai matosi daugybinėmis mikrokraujosrūvomis tose srityse. Paprastai daugybinės mikrokraujosrūvos būna ligos formavimosi vietose ir tai gali būti įvairios vietos, o čia dar sveikiems žmonėms jos jau yra. Moterims tai liemenukų dėvėjimo sritis, kelnaičių ir kojinių dėvėjimo srityje tokios problemos būdingos abiems lytims. Dėl dėvimų kojinių sutrinka kraujo ir limfos nutekėjimas iš pėdų srities. Tai įtakoja kojų venų būseną ir inkstų darbą. Tamprios kelnaičių gumos įtakoja dubens srities kraujotaką ir limfotaka. O tai prostata, kiaaušidės, inkstai. Liemenukai sąlygoja blogą kraujotaką krūtinės srityje, o tai krūtų problemos, širdies, skydliaukės, plaučių problemos. Kai tik įmanoma ir kiek įmanoma, nedėvėti šių drabužių. Jei jie dėvimi, tai po jų nusiėmimo, būtina tas vietas išmasažuoti iki kol įkais, kad maksimaliai atstatyti kraujotaką.   

 

 2019.11.18