APIE MANE » STRAIPSNIAI
SUPRAMENTALAS

   SUPRAMENTALAS  

 

 Žmonės patyrę nušvitimus kalnuose, gali sukurti „kalnų religiją“. Patyrę nušvitimus jūroje – „jūros religiją“. Visa, kas patiriama kaip nušvitimai, tam tikruose vietose, esant tam tikriems žmonėms, aplinkybėms, muzikai, meno kūriniams, visa tai tik mūsų nepažintos esaties prasiveržimas į paviršių. Dėl tokių patirčių galime sureikšminti tam tikras vietas, tam tikrus žmones ir taip sukurti savo religinius mitus, įsitikinimus, sudievinimus. Esačiai nesvarbu kokią jūs religiją praktikuojate, kokią muziką klausote, kokiu menu „žavitės“, kokioje nuostabioje (jūsų įsitikinimu)  vietoje jūs esate, kokie žmonės, ar mokytojai šalia jūsų tuo metu. Ji tiesiog tuo pasinaudoja, kad iškiltų į paviršių. Ji yra ta esatis, kuri neša savyje besąlyginę meilę ir paprastai vadinama siela. Tačiau tai tik skurdus pavadinimas, bandantis nusakyti mūsų esatį. Mūsų kūnas, su savo gyvastimi, jausmais, protu yra tik biologinis robotas, kuriuo mes naudojamės ir per kurį reiškiasi mūsų esatis (Aurobindo Ghoš).

 

   Šio žmogaus raštuose radau labai daug artimo tam, ką pats patyriau, ką pats sužinojau „ant savo kailio“. Kad ir mintys apie supramentalinę energiją, įsiliejančią per viršugalvį. Jis mini, kad šios energijos vibracijos užlieja kūną po truputį. Svarbu išmokti stabdyti mintis, kuriuos kaip musės mus atakuoja, vis keisdamos viena kitą ir kiekviena jaučiasi pati svarbiausia. Tiesiog jos taip minta mūsų dėmesiu, mūsų energija. Mūsų sąmonė turi būti akyla ir stebėti kokios mintys veržiasi į vidų per „duris“ į mūsų protą, į mūsų „serverinę“. Nereikia galvoti, kad tai mūsų ir tik mūsų mintys. Dauguma jų įsikuria mumyse, o nemaža dalis tiesiog užbėga pasimaitinti. Pradžioje nelengva visas mintis neįsileisti. Todėl vėl ir vėl tai daroma. Galima ramiai sėdint pamėginti stebėti kaip ir kur jos gimsta, iš kur ateina. Jautresni žmonės iš pradžių pajaučia menkas vibracijas, o minčiai žengus per „duris“ tai plyksteli kaip situacija, kaip vaizdas ar pan. „Serveriniai“, tai yra protui nesvarbu kokia informacija atėjo, jis nevertina, o tiesiog dirba. Vertinti ir saugoti praėjimą ir išėjimą turi sąmonė. Tam ji ir duota. Kaip minčių stabdymo būdas yra dar toks: bent tris paras ginti nuo savęs bet kokias mintis, tiek „geras“, tiek „blogas“. Protas tampa „tuščias“, lengvas ir pasaulis atrodo kitaip. Tai gana stiprus būdas ir retam žmogui tai pavyks. Gali net galva pradėti skaudėti nuo įtampos. Tačiau kai pajusite kas tai yra, kad tik būtent taip atsiduriate čia ir dabar ir viskas daug aiškiau atrodo, tas taps jums vertinga. Tą patį galima pasiekti šiek tiek lėčiau ir „saugiau“. Tuo užsiimatys žmonės pataria prieš miegą, užmerkus akis, kiek galima ilgiau „žiūrėti“ į nosies galą. Tokiu būdu pasiekiame proto užimtumą tam tikra veikla ir tuo pačiu supramentalinė energija liejasi per viršugalvį. Kiti siūlo stebėti savo širdies čakrą. Tačiau svarbiausia nuraminti protą, neįsileisti minčių-vampyrų. Kuo jų mažiau, tuo dažniau būna keistų nušvitimų, tarsi žinojimų iš niekur.

 

  Dar nežinodamas apie jokią supramentalinę  energiją, aš pasirodo ja naudodavausi savigydai, kuomet pajusdavau, kad atakuoja virusai, ar tiesiog peršalau. Tereikia patogiai atsisėsti, ar atsigulti ir stebėti viršugalvį, po to pereiti per galvą į kūną. Stebėti visą kūną. Tuomet jaučiamas nedidelis sustigimas, vidiniai virpesiai, pasklindantys po visą kūną, šyla sąnariai. Tai daryti reikia kelis kartus dienoje, kelias dienas ir organizmas susitvarko. Svarbu tuo metu nesušalti ir vengti sunkaus fizinio darbo. Kas dirbęs su meditacijomis ar autogenine treniruote, šitą būdą gali lengvai įsisavinti. Kitiems teks padirbėti. Sunkiau pavyksta mentalinio tipo žmonėms, tačiau nebuvo dar tokio, kuris per pusmetį neįsisavintų meditacijų (iš stebėjimų).

 

  Gyvenimą supramentalinėse energijose pradėjau praktikuoti jau veik mėnuo. Tai yra ne gydymo tikslais, o buvimo juose maksimaliai ilgą laiką paros bėgyje. Visų pirma sapnai tapo ilgesni, be fantastinių elementų ir su prasmėmis. Aurobindo, o ir kiti jo pasekėjai mini, kad sapnuose galima spręsti ateities klausimus. Ateitis formuojasi subtilioje formoje, kurią mes visų pirma pajaučiame per sapnus. Po to ateitis, iš subtilios formos, kaip iš rūko, realizuojasi fizinėje formoje. Jei sapnuose (ar vaizdiniuose) mes teisingai pasielgiame, tai realybėje to nebus. Sapnuose mes negalime būti melagiais, todėl mūsų tikroji esatis tikrinama ten.  Aurobindo pasekėja mini atveją, kuomet viena mergina susapnavo, kad jos draugei į gerklę įkando gyvatė, o po to vijosi ją pačią. Ji galėjo apginti draugę nuo gyvatės, bet... Kitą dieną mergina sužino, kad jos draugė susirgo gerklės uždegimu, o pačiai pradėjo tą dieną nesisekti. Panašių sapnų ir aš esu patyręs, todėl dar ir tai mane patraukė prie šios informacijos, išdėstytos šio mokytojo raštuose. Beje, kuo labiau mūsų sąmonė valdys minčių patekimo procesą į mūsų protą, tuo sąmoningiau elgsimės savo sapnuose ir juos galėsime keisti. Darbas su sapnais yra gana plati tema, bet savo, o ir kitų gyvenimams per juos mes daug ką galime nuveikti.

 

  Aurobindo mini, kad stabdydami minčių-šiukšlių patekimą į savo protą, mes galime daug kokybiškiau darbuotis, nes mūsų protas pradeda veikti ne tiek galvojimo būdu, kiek nušvitimo. Mes tiesiog tai žinome, o ne ieškome žinių, galvojame. Tarsi aukštesnysis protas mus vestų. Vienas iš studijuojančių šį metodą, Kliujevas iš Rusijos, mini, kad pradžioje, stabdant mintis, gali būti tokių fokusų, kad galite eiti kažin kur ir pamiršti kodėl. Tiesiog tai pereinamasis etapas, kol protas pradės dirbti kitaip. Be to eisite žinomomis gatvėmis ir atrodys, kad pirmą kartą jomis einate (tokią situaciją pirmą kart patyriau vakar). Jis tą būseną vadina čia ir dabar būsena. Tarsi iš naujo, kaip vaikai, pažintumėme tą pasaulį, kuris yra tame momente, be praeities šydo. Beje Kliujevas mini, kad supramentalinė energija, įsiliejanti per viršugalvį natūraliai gydo, atstato organizmą. Pradžioje, jai besileidžiant, galimi organizmo recidyvai dėl jau esančių problemų. Pavyzdžiui jis mini, kad merginai sutriko skydliaukės darbas, mazgeliai atsirado. Tačiau ji dirbo toliau ir po mėnesio mazgeliai išnyko. Dėl specifinių poveikių nežinau, nes ta tema man dar nauja. Tiesiog siūlau su ja susipažinti jums individualiai. Deja lietuviškų autorių ta tema dar neradau. Literatūra ir įrašai internete, plačiai yra anglų ir rusų kalboje (tiems kas supranta). Lietuvių kalba bandysiu rašyta aš, taip pat ir savo patirtis šioje srityje.  Darbas su supramentaline energija ir minčių stabdymu yra individualus. Jei bus klausimų, rašykite. Į būsimus tekstus įpinsiu atsakymus.  

 

  2019.11.20