APIE MANE » STRAIPSNIAI
SVEIKOS GYVENSENOS TRUMPI PATARIMAI

SVEIKOS GYVENSENOS TRUMPI PATARIMAI

 

 

 Sveikos gyvensenos sąvoką sudaro daugialypė ir daugiasluoksnė visuma. Ir ji prasideda nuo sveiko, kritiško mąstymo. Dažnai tenka matyti visiškai nekritiškus, viskuo pasitikinčius žmones, priimančius bet kokias pasakas. Tai tikinčiojo, arba religingojo žmogaus protas, kuris taip ir nesugebėjo išropoti iš vaikystės „pampersų“. Deja mus to beveik nemoko nei šeimoje, nei mokykloje. Tik „žiaurus“ gyvenimas kartais to pamoko.

 

 Kritinis mastymas, tai sąmonė, kuri, kaip griežtas kontrolierius įleidžia į mūsų protą tai kas jai atrodo patikima ar patikrinta. Vaiko sąmonė dar tik formuojasi, todėl ji nekritiška ir lengvai programuojama. Ką įdėsi vaikystėje savo vaikui, taip jis toliau ir riedės gyvenime. Na o dabar? Kaip pradėti bent dabar sveikai gyventi? Pirma, tai kritiškai žvelgti į visokias rekomendacija ir patarėjus, kaip tau „teisingai“ gyventi. Kritiškai, tai nereiškia atmesti, o atidžiai išklausyti ir permąstyti, suprojektuoti į savo gyvenimą ir „paleidus“ programą stebėti kas gali nutikti po daugybės metų, jei priimsite tokius patarimus. Mūsų protas, kaip kompiuteris visa tai gali perdirbti gana greitai ir pateikti visų pirma kaip emocijas, o po to kaip logines išvadas. Tik tuo remiantis galima priimti vienus ar kitus pasiūlymus. Kadangi protui reikia laiko visa tai perdirbti ir kartais net ne dienų, o savaičių, ar mėnesių, jei sprendimai rimti, todėl skubėti jokiu būdu negalima. Jei koks tai žmogus, ar žmonių grupė tave skubina priimti svarbų sprendimą, o ypač jei tai susiję su materija, tai vienareikšmiškai jie ar jis siekia iš jūsų naudos. Jie žino proto darbo subtilybes ir neleidžia jums ramiai pamąstyti, dažnai jus kalbina ta tema, kuria „pasakas“. Nuo vaikystės mes įpratę tikėti geromis dėdėmis, tetomis, skaitytomis pasakomis, įpirštomis religijomis, todėl lengvai linkę patikėti „gerais“, besišypsančiais, „pozityviais“ žmonėmis, kurie po to išeina su mūsų pinigais, sužeidę mūsų širdis. Todėl sakau, kad pirmoje vietoje kritinis mąstymas ir jokio fanatizmo.

 

 Antroje vietoje, tai kuo mažiau kalbėti apie neigiamus, destruktyvius procesus, kurie vyksta aplink mus ar pasaulyje. Jie yra, apie juos reikia ir net būtina žinoti, kad būti pasiruošusiam, tačiau apie tai kalbėti ir kalbėti, kaip žiaumojant kramtomą gumą yra tas pat, kas stiprinti tas neigiamas tendencijas, stiprinti neigiamus agregorus. Dažnai senyvo amžiaus žmonės susitikę porina tik apie neigiamus dalykus, ligas, blogą valdžią, blogus kaimynus, blogą giminę ir pan. Jei apie tai paminima vieną, kitą kartą, tai normalu, bet kai apie tai porinama mėnesis po mėnesio, metai po metų, tai jau ardo patį žmogų iš vidaus ir dar kitus programuoja blogiui. Tokius žmones reikia auklėti (visų pirma) arba vengti bendravimo su jais. Bandymas vaidinti pozityvų gyvenimą yra analogiškas negatyviam gyvenimui, be to tai dar didesnė saviapgaulė. Negatyvus žmogus, bent realų savo negatyvą spinduliuoja. Pozityvumą bandantis vaidinti žmogus, tai tiesiog prostitutė savo sielos atžvilgiu. Veik visi tokie žmonės būtinai suserga psichinėmis ligomis. Tiesiog jų pozityvi vaidyba neatitinka realaus pasaulio ir protas praranda orientyrus.

 

 Patartina kuo mažiau žiūrėti TV, kuri nepastebimai, lašas po lašo programuoja žmogaus mąstymą tam tikra kryptimi. Ypač neigiamai veikia vadinamos informacinės, politinės ir visokios šou laidos, reklamos. Vengti žmonių, kurie jus vis kažko prašo ir yra jums „saldžiai“ dėkingi. Jie jus elementariai išnaudoja. Aišku galima juos paauklėti, jei jie to nesupranta, tačiau jei jie supyksta, tai palikti juos su jų pykčiu, visiškai nesijaudinant ir nesijaučiant dėl to kaltu. Proto švara ir jausmų ramybė yra pirmapradžiai dalykai jūsų sveikai gyvensenai. Todėl mylėkite pirma save ir tik po to kitus.

 

 Kiti svarbūs dalykai, sveikai gyvensenai yra maistas, skysčiai, oras ir t.t. Labiausiai suprantamas žmonėms dalykas yra maistas. Dėl mitybos dauguma žmonių išeina tiesiog „į lankas“. Svarbiausias mityboje dalykas yra maži maisto kiekiai, mažas baltymų kiekis jame, nekoncentruotas maistas. Pavyzdžiui turistinių kelionių metu maistas turi būti koncentruotas ir greitai atstatantis jėgas. Tai savaime suprantama. Tačiau gyvenant kasdieninį gyvenimą maistas turi būti visai kitoks. Jokių vaisvandenių, jokių saldainių, šokoladų, ar daug baltymų turinčio maisto. Kukurūzai ir soja turi būti visiškai išbraukti iš raciono kaip visiškai genetiškai modifikuotas maistas. Vengti produktų kuriuose yra mielių, nes tai elementarus grybelis, kuris pasinaudos jūsų susilpnėjusia imunine sistema, kai tik susidarys sąlygos. Vengti produktų su palmių, kokosų aliejumi. Tai nebent išoriniam naudojimui. Netgi taip propaguojamas alyvuogių aliejus, pagal mano pastebėjimus, duoda daugiau neigiamos įtakos nei teigiamos. Tai greičiausiai prekybininkų įpirštas mitas. Pirma paragaukite aliejų, palaikykite jį burnoje. Jei jis jums kartus, sukelia neigiamą reakciją, skonis bjaurus, tai orientuokitės į tai, o ne į reklamą ar „pasakas“. Pagrindinis orientyras turi būti jūsų akys, uoslė, skonio, lytėjimo receptoriai, o ne reklaminės tetos ar dėdžiai. Tik jums labai sergant ir sutrikus visiems receptoriams, tam tikros medžiagos gali sukelti jums nemalonius išsivalymo efektus. Tačiau jei esate santykinai sveiki nesiorientuokite į reklamą, į reklamoje žinomus, ar gražius žmones. Jiems už tai moka pinigus, kad jus apgauti ir išgauti iš jūsų pinigus, ar kitaip pasinaudoti jumis. Tai gyvenimiškoji prekybininkų džiunglių realybė. Joje reikia ne tik išmokti gyventi ir nebūti „suvalgytam“, bet išlikti žmogumi ir dar sugebėti tobulėti tokioje aplinkoje. Tai nėra lengva ir be sužalojimų neapseinama, bet to siekti būtina, jei jaučiamas Kūrėjas, Dievas, Visatos Muzika. Aš nekalbu apie bažnyčias, tuos vadinamus kunigus, tarpininkus tarp mūsų ir to kas Ten. Visi tie tarpininkai tik vorai tinkluose, gaudantys mus kaip muses. Visi jie kuria mitus ir pasakas apie rojų ten, kažkur, apie būtiną kančią ir aukojimąsi čia ir dabar, apie būtinybę statyti kažkokius statinius, tipo bažnyčias, kur jie pina savo „voratinklius“ pasakų, giesmių pavidalu. Saugokitės jų ir saugokite savo palikuonis nuo jų. Mąstykite.

 

 Mokomės išsirinkti sau tinkamą maistą. Kasdieniniam gyvenimui rekomenduoju tokį maistą, kurio perdirbimui organizmui reikia įvairių fermentų. Kiek galima labiau vengti artimų žmogaus kūnui produktų. Artimiausias žmogaus kūnui produktas yra kiauliena. Ją galima vartoti tik esant sudėtingoms gyvenimo sąlygoms, ypač gyvenant šiauriniuose kraštuose. Kaip mėsą patariu vartoti paukštieną. Tai tolimesnė mėsiška struktūra, palyginus su kitais gyvūnais. Galima dar žuvis, bet joje gana dažnai pasitaiko kirminų kiaušinėlių, kurie lengvai praeina žmogaus skrandžio sultis ir apsigyvena žmoguje. Žuviena tik gerai termiškai apdorota, o ne rūkinta. Rūkytos iš viso vengti, o ypač šiuolaikinio, cheminio rūkymo, nes tai sudaro geras sąlygas žarnyno vėžiui atsirasti. Mėsa nepatartina valgyti dažniau kaip kartą savaitėje. Vartojant kiaušinių produktus, labiau patartina vartoti trynį, o ne baltymą. Kruopos, pupelės ir pan., gali būti vartojamos įvairios. Atsirinkti pagal savo skonį. Atsisakyti kukurūzų ir sojų pupelių, nes tai visiškai genetiškai modifikuoti produktai. Beje sojos pupelės mažina žmogaus vaisingumą. Labai atsakingai rinktis ir vaisius bei daržoves parduotuvėse. Kokybe jie būna labai skirtingi ir chemijos juose būna gana daug. Todėl nesistebėkite, kad jūsų vaikai nežinia nuo ko taps alergiški, nors atrodo sveikai juos maitinsite. Jei esate pakankamai jautrūs, tai perkamą produktą paimkite į ranką ir pajuskite kaip jausitės jei jį suvalgysite. Ne akimis žiūrėkite, o jausmu. Jei jausmas atmes, ar pasijus „sotus“, tai ne jūsų tas produktas. Gana dažnai padeda paprasčiausia uoslė. Mano mama dažnai uostydavo perkamus produktus ir aš iš jos to išmokau. Produktas turi turėti savo kvapą. Tai vienas iš būdų, bet neabsoliutus.

 

 Venkite vartoti daug pieniškų produktų, kurie neperėjo rūgimo būsenos. Visų pirma pieno produktai duoda daug gleivių, kurios žiemos metu yra ypač kenksmingos, stabdo skysčių judėjimą organizme. Gerai yra natūraliai suraugintas natūralus pienas ar varškė. Gerai yra lydytas sviestas, dar vadinamas GHI. Gerai yra pienas karštos vasaros metu, ar žiemą peršalus (pavirintas karštas pienas). Tačiau nepatartina pieno produktus vartoti dažnai, nes nuo jų kraujagyslės tampa trapios, užsikemša. Tačiau visiškai atsisakyti pieniškų produktų yra kvaila, nes tik gal koks ketvirtadalis žmonių tų produktų nesugeba perdirbti ir jiems tai kenksminga. Tai nereiškia, kad tai kenksminga visiems. Tiesiog viskas normos ribose. Labai gerai, ypač žiemos metu yra įvairūs rauginti produktai, kurie jau yra apdoroti bakterijų. Tai ir agurkai ir kopūstai ir pan. Jie lengvai įsisavinami organizmo, bei skatina žarnyno veiklą.

 

 Vengti veganiškų „pribambasų“, ypač tokių, kurie yra miltelių pavidalo. Tai chemija perdirbtos medžiagos, kuriuose yra tos chemijos likučių. Vengti veganiškumo, nes tai vienetų gyvenimo būdas, kuris priklauso nuo žarnyno mikrofaunos. Siekiantiems tapti veganais dėl gailesčio gyvūnams, garantuotas psichikos sutrikimas, padidėjęs agresyvumas, nepakantumas, suicidas. Veganizmą propaguojantys ir gyvenantys juo, bet be vidinio statuso tam, metai iš metų kūsta, nyksta jų kaulai, protinis pajėgumas sumažėja. Dauguma jų pradeda linkti vartoti daug saldžių produktų, narkotinių medžiagų ir pan. Linkstantiems į veganizmą būtina į tai pereiti etapiškai, pačiam organizmui visa tai priimant normaliai, o ne idėjų vedamam. Retai mėsiškus produktus vartojantiems būtini aliejai. Sau juos reikia atsirinkti ir vartoti kas dieną po pusę ar visą arbatinį šaukštelį. Taip organizmas bus sutepamas iš vidaus. Sausėjant odai išoriškai, būtina lašelį kitą panaudoti ir išorei. Tačiau išorei negalima vartoti sunkių molekulių aliejų, kurie užkemša poras, o ypač kremus. Įvairūs kremai, tai lėta mirtis odai. Beje ne tik senovėje, bet ir dabar žinantys žmonės kremus daro panaudodami kiaulės taukus, kuriuose verda įvairių žolelių mišinius. Išoriškai naudojami bet kokių gyvūnų taukai yra gana naudingi.

 

 Be tinkamos mitybos, dar svarbiau yra tinkami skysčiai. Tik vanduo ir dar kokybiškas vanduo pagirdo organizmą. Vaisvandeniai, net vadinamos sultys pakeliuose yra tik trauma virškinimo sistemai. Jie paruošiami taip, kad iš po jų tik daugiau norisi gerti. Yra dar daug kitų neigiamų poveikių nuo tų vaisvandenių ir visų svarbiausias, tai organizmo jautrumo sumažinimas visokiems neigiamiems skysčiams ir maistui. Organizmas jau nebesugeba atsirinkti kas jam tinkama. Vienas iš būdų tai ieškoti šaltinio vandens ir vežtis jo į namus. Tik deja ne plastmasinėje taroje. Kitas būdas yra į šaldiklį įdėti stiklinėje taroje vandenį. Jam beveik sušalus nupilti likutį (sunkusis vanduo). Atitirpusį vandenį galima naudoti gėrimui. Vaikus būtina įpratinti atsigerti vandeniu, o ne vaisvandeniais. Alus ir kiti alkoholiniai gėrimai yra nuodas organizmui ir gali būti vartojami tik kaip skubus vaistas sergant organizmui. Pavyzdžiui alus, trumpai gali būti vartojamas kaip žarnyno veiklos pagerintojas. Vartojant ilgiau, jis iškreipia hormoninės sistemos veiklą. Vynas gali būti vartojamas tik esant žarnyno judėjimo, peristaltikos sutrikimams ir senovėje buvo naudojamas apsirijimui palengvinti. Aišku dar galima naudoti kaip dezinfekciją žarnyno užkrato metu. Stipresnis alkoholis naudojamas kraujotakai staigiai suaktyvinti ir uždegiminiam procesui sumažinti. Sveikam žmogui vartoti bet kokius alkoholinius nuodus yra kvaila, savižudiška. Nebent jis linkęs į priklausomybes nuo įvairių narkotikų.

 

 Tiesa dar apie vaisius ir daržoves. Jas aišku būtina gerai nuplauti ir gerai būtų palaikyti silpname sodos tirpale. Odą būtina nulupti, na o tokių kaip razinas ar kitus džiovintus vaisius ne tik soda numirkinti, bet visų pirma nuplauti karštu vandeniu, nes jie padengti specialiu aliejumi nuo kirminėlių, kurie juos valgydami apsividuriuoja ir miršta. Labai gausiai tokiais aliejais yra padengiami džiovinti abrikosai. Ir kuo jie gražiau išrodo, tuo jie labiau prisitinti nuodingos chemijos ir ilgiau laikosi. Kaukaze teko vartoti vietinių vaisių ir atvežtinių iš Turkijos. Nuo turkiškų vaisių būtinai laisvėdavo viduriai, jei daugiau jų suvalgai. Rudenį teko skaityti straipsnį, kad Turkijos valdžia buvo užsakiusi tyrimą dėl auginamų vaisių šalyje kokybės. Mokslininkai nustatė didelius chemijos kiekius juose ir paskelbė straipsnius. Už tai buvo uždaryti į kalėjimą, nes pirma nepateikė duomenų „kompetetingiems“ organams.

 

 Labai svarbu normaliai tuštintis ir šalinti iš organizmo gyvybinės veiklos produktus. Ląstelės maitinasi iš tarpląstelinio skysčio ir ten pat tuštinasi. Vadinasi skysčių tėkmė aplink ląsteles turi būti intensyvi kaip upėje. Jei užsistovės, tai bus pelkė. Todėl svarbu pakankamai judėti ir pakankamai prakaituoti. Tai sveikatos požymis. Taip geriau juda tiek kraujas, tiek limfa. Pavojingas organizmui užsiėmimas, arba mada, tai pastovus, perdėtas jo valymas įvairiais cheminiais ir kitokiais būdais. Net dažnos pirties procedūros sekina organizmą ir sukelia kraujagyslių problemas. Viskas su protu.

 

 Dar svarbiau yra švarus oras. Jis išvalo organizmą nuo daugybės toksinų. Todėl miego metu labai svarbu gera kambario ventiliacija. Miego metu organizmas po truputį vis labiau rūgštėja ir prabudus svarbu kambarį gerai išvėdinti, padaryti mankštą, kad organizme užsistovėjusi rūgštis būtų maksimaliai išvalyta. Be to, dažname iš mūsų dar karaliauja ir grybeliai, o jų gyvybinės veiklos produktai ypač nuodingi. Tai gali pasireikšti skausmais įvairiuose kūno vietose, galvos skausmais. Kvėpavimo pratimai, judėjimas ir truputį pašildytas vanduo, tai kaip rytinė malda. Jei žmogus atsikėlęs ir prasikrapštęs akis puola prie maisto, tai jis apkrauna kepenis, toliau nuodija organizmą ir kelia pretenzijas gydytojams ir pasauliui, kad jo neišgydo. Pirma tiek neėsk. Ne kartą tenka išgirsti ypač iš moterų pateisinamas replikas vyrams su pilvukais, kad taip natūralu. Jos ir atšėrė tuos vyrukus. Kodėl? Kad „nelakstytų“ pas kitų? Apkūnus, pilvotas vyras tai jau ne vyras. Tai neįgalus asmuo, kuris apsileido iki nežinau net ko. Nebūtina būti Apolonu, tačiau taukų vyniotiniu būti yra elementari gėda. Kiti tai vadina priklausomybe, bėda, bet tai pasiteisinimas prieš save ir kitus.

 

 Apie kvėpavimo pratimus praktikose jau buvo rašyta ne kartą ir nesikartosiu. Juos reikia daryti. Nereiškia, kad tai turi būti daroma fanatiškai, bet „guostis“, kad nėra laiko yra nepateisinama. Tai savo ištižimo pateisinimas ir noras, kad kažkas kitas už tave tai padarytų. Panašu į vampyrizmą. Būtina nepamiršti ir kvėpavimo visu kūnu, o ypač vasarą. Po maudynių, kad ir vonioje, neskubėti apsirengti rūbais, o leisti kūnui pakvėpuoti per poras. Aišku tai turi būti tik trumpas 3-5min., tarpas. Labai gera stimuliacija kūnui yra žiemą pavaikščioti basomis sniegu arba žeme bent kelias minutes. Peršalti nepatartina. Nepatartina jei sergate šlapimo sistemos ligomis.

 

 Labai geras būdas atgaivinti savo periferinę kraujotaką ir imunitetą tai savęs „lupimas“. Tiesiog delnais talžome save pirma nuo krūtinės ir pilvo, užpakalio ir po to kojos ir rankos. Bet taip, kad kūnas įkaistų kaip reikiant. Saugoti tas vietas, kur į odos paviršių iškilusios ryškios venos. Net akių obuolius sveika paspaudyti, pamasąžuoti aplink juos gana intensyviai. Aplamai veidas mėgsta būti lengvai „mušamas“ ir masažuojamas. Taip jis daugiau išskiria natūralių vidinių kremų, pagerina odos būklę. Tas būdinga ir pirštams bei delnams, jei juos masažuosime gana dažnai. Oda nebus tokia sausa ir jokių kremų.

 

 Visa tai fiziniai veiksniai, kurie duota tik nedidelę sveikatingumo dalį mūsų kūnui. Daug svarbiau yra mūsų susiejimas su Visata. Pirmas žingsnis tai meditacijos. Jau minėjau praktikose apie pirmą ir antrą meditacijas, kurias būtina įsisavinti. Jas įsisavinus, po to jos savaime atpuola perėjus prie trečios meditacijos. Ji mus susieja su Visata dar labiau. Mes Ja tarsi kvėpuojame, Ja pildomės. Yra gerai žinomi tyrinėjimai, kad jei besivystančią bet kokią gyvybę ekranuosime nuo Visatos, ypač metalinėse struktūrose (dėžėse), tai ji išsigims. Kodėl? Pasirodo genai tai ne tiesioginės mūsų kūno vystymosi programos, o antenos, kurios priima ir spinduliuoja Visatos spinduliavimą ir mūsų organizmai vystosi pagal Visatos programas. Beje žmonių rasės buvo sukurtos skirtingų Esybių ir mes esame gana skirtingi, su savo tam tikrais pliusais. Jie prarandami rasėms maišantis. Todėl rasių maišymasis nevertinamas mus sukūrusių Esybių ir gresia nevaisingumu ir išnykimu. Mitas, kad mes esame vieninga Žmonija. Taip nėra.

Svarbus žmogus visų pirma yra sau ir jo imuninė sistema gina visų pirmą tą žmogų, kuriam ji priklauso. Po to svarbi yra giminė, kuriai tas žmogus priklauso. Ir jei giminė nebendrauja, susirenka tik laidotuvių, kalėdų progomis, bet šiaip kiekvieno nagai riesti tik sau, tai ne giminė. Tokia giminė linkusi išnykti, nes nieko į ją niekas neįneša. Materija giminėje yra pats nesvarbiausias dalykas. Daug svarbiau yra dvasinis ryšys, pagarba ir rūpestis senoliais, bei auklėjimas augančių kartų. Tuomet, jei aplinkoje vyksta kažkas blogo ir pavojingo, tokia giminė, ar tauta susitelkia ir išgyvena. Tačiau jei giminė ar tauta linkusi į materializmą, „gerą gyvenimą“, savo naudą ir savo malonumus iškelia aukščiau, tai jie išnyksta, ištirpsta kitose tautose. Pirma Aš, po to šeima, giminė, tuomet tauta, o tada rasė, tik tada žmonija, dievai ir Visata. Tai tiesioginis vystymosi ryšys iš apačios. Tiesioginis ryšys iš viršaus yra Visata, Dievai, žmonija, rasė, tauta, giminė, šeima, Aš. Tai abiejų krypčių procesas, negalintis egzistuoti, jei mes bandysime aktualizuoti tik vieną iš jų. Beje rasė yra labai svarbus dalykas ir bandymas tai smerkti yra tolygu išsigimimui ir išnykimui. Kiekviena rasė atskirai yra svarbi ir nėra menkinama. Kiekviena rasė turi savo svarbių genetinių savybių, kurios deja dalinai prarandamos rasėms maišantis. Turi būti ne tik teisingas patriotinis, tautinis auklėjimas nuo pat mažumės, bet ir rasinis auklėjimas.

 

 Yra žmonių, negalinčių „gyventi“ be kūno geidulių gyvūliško besaikiškumo, maisto apsirijimo,  alkoholio, narkotikų, rūkalų ir pan., bet tegul nedejuoja dėl kūno kančių, kaip beje ir gyvenimo kančių, bei „nesėkmių“.  Ir tokių žmonių jūs neturite guosti, užjausti ar gailėtis,  nes perimsite jų bėdas. Tai jų melas sau ir Visatai.  Viskas susiję. Kiekvienam savo. Dievulis davė laisvą valią rinktis savo kančias ar savo tobulėjimą, siekimą tapti Juo. Kuo jūs norite tapti ir su kuo jums pakeliui? 

 

2020.01.07