APIE MANE » STRAIPSNIAI
TAUPYK SAVO ENERGIJĄ

TAUPYK SAVO ENERGIJĄ

 

 1.Neprarask laiko savigailai. Jūs niekuomet nepamatysite, kai stiprus dvasia žmogus gailisi dėl savo sunkių problemų, padėties, kaltina aplinkybes ar pergyvena dėl to, kad su juo blogai pasielgė. Stiprus dvasia žmogus moka būti atsakingu už savo veiksmus ir tų veiksmų rezultatus ir supranta tą faktą, kad gyvenimas ne visuomet teisingas. Toks žmogus gali garbingai pereiti išbandymus, gauti pamokas ir padėkoti už tai gyvenimą. Kai situacija klostosi blogai, tai sėkmingas žmogus pasakys – „toliau ...“.

 

 2.Nesinaudok savo valdžia. Stiprūs dvasia žmonės stengiasi nesinaudoti savo valdžia kitų žmonių atžvilgiu, priversdami savo pavaldinius pasijausti pažemintais, „blogais“. Sėkmingi žmonės žino, kad jų jėga yra jų gebėjime kontroliuoti savo veiksmus ir emocijas.

 

 3.Nebijoti pokyčių. Stiprūs dvasia žmonės priima pokyčius ir savanoriškai rizikuoja. Jų pati didžiausia baimė ne prieš nežinią, o prieš galimybę tapti susireikšminusiais, sėdinčiais „pelkėje“. Pokyčių metas suteikia jiems energijos ir iškelia jų geriausius bruožus.

 

 4.Nenaudoti energijos tam, ko jūs negalite kontroliuoti. Stiprūs dvasia žmonės nesiskundžia kelyje susidariusiais automobilių kamščiais, dėl prarasto bagažo, dėl paskolintų ir neatgautų pinigų, o ypač dėl kitų žmonių. Jie priima šiuos faktus kaip įvykius, kurie yra ne jų kontrolėje. Sudėtingoje situacijoje sėkmingi žmonės suvokia, kad vienintelis kontroliuojamas dalykas yra jų asmeninė reakcija į įvykį ir požiūris į situaciją.

 

 5.Nepergyventi dėl to, kad visiems patikti. Stiprūs dvasia žmonės siekia būti teisingi, geri ir patikti kitiems tik savo laiku ir savo vietoje. Jie nebijo išsakyti savo nuomonės, kuri gali pabloginti kažkieno nuotaiką. 

 

 6.Nebijoti protingos rizikos. Stiprus dvasia žmogus visuomet pasiruošęs protingai rizikuoti, prieš tai įvertinęs visus galimus scenarijus ir jų pasekmes. Jis atsakingas ir už save ir kitus.

 

 7.Nesigailėti dėl praeities. Reikia turėti didelę jėgą, kad priimti praeitį ir žengti toliau. Būtina vertinti tai ko išmokome praeityje, bet nenaudoti proto ir dvasinės energijos tam, kad pergyventi dėl praeities nuoskaudų, nostalgijų. Energiją būtina skirti geriausiam dabarties variantui.

 

 8.Nekartoti savo klaidų. Gana dažnai žmogus savo gyvenime kartoja tuos pačius veiksmus, tikėdamasis kito rezultato. Jei tai truktų dieną, normalus žmogus tai gana greitai pastebėtų ir nutrauktų tuos veiksmus, o išprotėjęs tai darytų toliau. Kai tokie pat veiksmai yra nutolę vienas nuo kito mėnesiais ar metais, tai mes galime nepastebėti tokio savo „išprotėjimo“. Būtina savo veiksmus matyti per visą savo praeitį ir juos lyginti, analizuoti. Taip nutraukiami ir gana bjaurūs karminiai mazgai.

 

 9.Džiaugtis kitų žmonių sėkme. Džiaugdamiesi kitų sėkme mes surezonuojame su tų žmonių sėkme ir sugeneruojame tos energijos sau. Stiprūs dvasia žmonės refleksiškai džiaugiasi kitų sėkme, pasiekimais, laime. Stiprūs dvasia žmonės intensyviai dirba, kad pasiektų savo sėkmę.

 

 10.Nepasiduoti po nesėkmės. Kiekviena nesėkmė, tai šansas savęs pagerinimui. Taip protas tampa lankstesnis, kūnas stipresnis, emocijos labiau valdomos, kryptingos. Stiprūs dvasia žmonės visuomet pasiruošę nesėkmėms, bet apie jas negalvoja. Jie žino, kad kiekviena nesėkmė kažko išmoko ir priartina prie tikslo.

 

 11.Nebijoti vienatvės. Stiprūs dvasia žmonės moka džiaugtis vienatve. Jie ją panaudoja, kad permąstyti savo praeitį, dabartį, planuoti ateitį. Ir kas labai svarbu, tai tas, kad jų laimė ir nuotaika nepriklauso nuo kitų žmonių, nuo oro, situacijų. Jie gali būti laimingi ir būdami vieni ir būdami su kitais žmonėmis; ir vasarą ir žiemą...