APIE MANE » STRAIPSNIAI
TAURĖS

 

TAURĖS

 

 

Iš vaikystės dar kai kas pamena, kuomet plaučių problemų ar uždegimo metu buvo statomos taurės? Pirmoji pažintis su jomis man buvo stresinė. Mama, nepaaiškinusi uždegė kažkokį tai deglą, kišo į taures ir dėjo man ant nugaros. Bijojau, kad su ugnimi neuždėtų. Manau tėvai, prieš kažką, vaikui neaiškaus ir atrodo pavojingo darydami, turi paaiškinti detales, kad jam nebūtų nežinoma ir baisu. Taurių efektyvumas tikrai jautėsi. Jis pasireiškia tuo, kad išjudinama kraujotaka ir organizmas greičiau išsivalo nuo uždegimo toksinų. Tuomet organizmas, be didelės cheminės intervencijos, susitvarko su liga pats. Taurės, farmacininkų ir gydytojų dėka buvo išstumtos iš mūsų gyvenimo. Tačiau šiuo metu jos vėl sugrįžta, tik kitokiu pavidalu. Tai vakuuminės taurės, įvairių apimčių ir panaudojimų. 

 

                    

 

Štai čia pateikta keli variantai. Internete jų galima rasti daugiau. Tai ir taurės kūnui ir yra net veidui. Galima užsisakyti internetiniu būdu Lietuvoje, arba per vaistines iš Rusijos.

 

Vakuuminės taurės dažniausiai statomos ant nugaros, plaučių srityje. Tačiau jas galima naudoti gana plačiai. Tai ir linija palei stuburą, kas pagerina tarpslankstelinę stuburo mitybą. Galima ir ant visos nugarinės dalies, keičiant jų vietą. Vienoje vietoje ilgiau kaip 5 min., paprastai nelaiko. Būna net minutė ir jas kelia į kitas vietas. Taurės dėjimo vietas patariama sutepti lengvu, masažiniu aliejumi arba kremu. Taurės dedamos viso kūno srityse ir net veido masažui yra taurės, tik čia reikia atsargiau. Svarbiausia jų paskirtis, tai išjudinti periferinę kraujotaką. Visa tai pakelia toksinus, kurie turi būti išplauti iš organizmo. Todėl, po taurių būtina gerti pakankamai skysčių ir geriau šiltame pavidale. Po taurių, kūną laikyti šiltai.

 

Su taurėmis daromi vakuuminiai masažai. Galimi švelnūs ar gilesni limfomasažai. Būna net tokie efektai, kad masažuojant pečių sritį, atleidžia sutinusias kojas. Visa tai yra todėl, kad mūsų organizmo skysčių sistema yra glaudžiai susieta kraujo ir limfoindais. Sutrikus periferiniai kraujotakai ir limfotakai vienoje vietoje, skysčiai gali kauptis visai kitose vietose. Tai dažnai nutinka mažai judantiems žmonėms. Tokiems dar galima patarti karštas vonias arba kontrastinius dušus, tačiau geriau judėjimo, geros mankštos, tikrai nieko nėra. Visa tai dar gali kažkiek pakeisti masažai. Tačiau tai vis dėlto prievartinis, o ne vidinis, natūralus skysčių išjudinimo būdas.

 

          

 

Va čia pateiktos dar kelios vakuuminės masažo taurės, kuriomis galima vedžioti odos paviršiumi. Beje būtina odą sutepti ar aliejumi ar kremu, kad oda nebūtų žalojama. Po masažo kremas ar aliejus nuvalomas. Patariama tepti lengvu masažiniu aliejumi arba lengvu, vynuogių kauliukų aliejumi. Taurės dedamos ir ant krūtinės, čia jomis galima ir masažą atlikti. Tokiu būdu išjudinami skysčių užsistovėjimai krūtinės srityje.

 

Be taurių dar naudojami pliaukšėjimo būdai. Pliaukšima yra gana konkrečiai ir paprastai atvira oda. Ji turi pakankamai parausti. Dar yra pliaukšėjimas įgaubtu delnu, kaip vakuumu. Ypač gerai tokiu pliaukšėjimu pažadinti organizmą ryte. Pagreitėja kraujotaka visoje kūno periferijoje. Geriausia tai yra kojų, dubens ir rankų srityse. Esant pastovioms problemoms bronchų, plaučių srityse, labai gerai profilaktiškai išpliauškinti krūtinės sritį. Dar geriau išdungsėti krūtinę, kad ir per aprangą ir dieną. Tuo pačiu, jei yra galimybės, patartina tarti tam tikrus garsus, kad sukelti vidines vibracijas krūtinės, plaučių viduje. Populiarūs yra „A“, „O“ garsai. Išdunksenama visa krūtinės sritis. Jei šito metu sudirginami bronchai ir atsikostima, tai taip išsivalo bronchai. Po dunksenimo, kaip ir po bet kokio masažo, tas kūno vietas laikyti šiltai. Ir aplamai visą kūną laikyti šiltai, nes jei pakils toksinai vienoje kūno vietoje, tai jie gali nusėsti tuo metu vėsiausioje kūno vietoje.

 

Žmogus paprastai mažiau juda rudens, žiemos ir ankstyvo pavasario metu. Todėl tuo metu, pagal galimybes, daryti įvairias mankštas namuose. Patartina naudoti turimus masažo įrankius, elektrinius masažuoklius, periodiškai masažuotis vakuuminėmis taurėmis arba jas tiesiog pastatyti probleminėse vietose. Galima tai atlikti savo artimiems, draugams, pažįstamiems. Tik reikia žinoti, kad žmonėms su širdies problemomis, su aukštu ar žemu spaudimu, tai reikia daryti trumpiau ir atsargiau. Yra manoma, kad tokiems žmonėms iš viso negalima dėti vakuuminių taurių. Masažistų praktika rodo, kad jiems kaip tik būtina, tik pradėti reikia nuo trumpesnio laiko ir mažesnio vakuumo. Ypač svarbu tokiems žmonėms po masažo pasėdėti. Būtina vartoti pakankamai skysčių, kad toksinai vėl nenusėstų kitose kūno vietose. Ir aplamai po masažų yra normalu kuomet yra lengvas galvos svaigimas, pagerėjusi rega, klausa, padidėjęs jautrumas kvapams. Beje todėl masažo vietose neturi būti labai kvapių medžiagų, kvapių smilkalų. Jei daromas masažas visam kūnui ar dideliems kūno plotams yra svarbi komfortinė oro temperatūra - virš 25 laipsnių. Žemiau 23 nepatartina, nes sukelia stresą.

 

Moterims, ypač mažai judančioms ar dirbančioms stovimą darbą, dažnai būna kojų venų problemos. Probleminės venos vakuuminėmis taurėmis nemasažuojamos. Masažai atliekami aukštesnėse vietose. Pavyzdžiui jei venų problemos yra iki kelėnų, tai vakuuminės taurės naudojamos virš kelėnų. Šalia pačių venų kartais naudojamos dėlės, arba tiesiog švelnus masažas rankomis, pradedant nuo viršutinių, probleminių venų ir artėjant link pėdų. Dar naudojamos kontrastinės vonelės ar dušai, užbaigiant šaltu vandeniu. Esant tokioms problemoms yra labai geras pratimas „stuksenimo kulnais“ į kietą pagrindą. Tiesiog stovima ant kieto pagrindo, pasistiebiama ir krentama ant kulnų. Vibracija sukelia kraujo bangą iš blauzdų srities viršun ir iš galvos apačion. Krestelėjimai neturi būti per stiprūs. Pradėti reikia nuo 15 – 20s ir iki minutės. Tokių pratimų dienoje bent 5 – 8 kartus profilaktikai. Yra dar toks pratimas, kuris negydo, bet bent stabdo problemas kojų venose. Atsigulame ant grindų, o po pakeltomis kojomis padedame taburetę. Susidaro apie 90 laipsnių kampas. Taip pagulėti po darbo 10 – 15 min. Darbo metu, profilaktikai, tiesiog imituoti vaikščiojimą. Tai yra stovint stiebtis tai viena koja, tai kita, įtempiant blauzdų raumenis. Jei sėdima taip pat galima sugalvoti savų pratimų. Tik būtina jog jie būtų daromi bent po 5 minutes valandoje.

 

Tik judėjimas judina skysčius mūsų organizme. Jei jie nejuda tai formuojasi vidiniai „pelkynai“. Ten ir bakterijos ir grybeliai veisiasi lengviau, nes imunitetas nepasiekia šių vietų. Ypač problematiški šiuo atžvilgiu yra apkūnių žmonių atvejai. Todėl svarbus yra ir tam tikras mūsų kūno statusas. Čia arba apsileidimas, arba vaikystės problemos, kuomet tėvai neišmokė vaikų susireguliuoti savo mitybą. Aišku dar būna ligų pasekmių atvejai, bet tai labai reti atvejai, o manipuliuojančių šiuo pasiteisinimu yra dauguma viršsvorį turinčių žmonių. Jei žmogus turi viršsvorį ir skudžiasi kokiomis tai ligomis, tai be kūno svorio sureguliavimo, gydyti kažkokias tai ligas yra beprasmiška. Jos tiesiog bus nustumtos gilyn, vaistais pašalinami tų ligų pasireiškimo simptomai. Beje tai dažniausiai būna ne ligos, o šlakų ir toksinų sukelti negalavimai, vietiniai rūgšties ir puvimo židiniai.

 

Be pakankamo judėjimo ir pakankamo skysčių kiekio yra labai svarbus ir kvėpavimas. Tačiau apie tai jau buvo rašoma kitur, todėl čia nesiplėsiu.

 

 

2019.11.28