APIE MANE » STRAIPSNIAI
TIRPIKLIAI IR PARAZITAI (IŠ Hulda Regehr Clark)

TIRPIKLIAI IR PARAZITAI (IŠ Hulda Regehr Clark)  [ 1 ]

 

 Į mūsų organizmus kas diena patenka begalės tirpiklių, nors ir mažais kiekiais. Visų pirma per parduotuvėse pirktus įvairius gėrimus ir per maistą. Ten, kur miltelių pavidalo maistas (vaikų maistas, baltyminis maistas, milteliai gėrimams gaminti, vaistai kapsulėse miltelių pavidalu ir t.t.) tų tirpiklių būna daugiau. Tirpikliai patenka ir oru ypač dažymo procese. Tirpikliai mūsų ląstelių sieneles padaro plonesnes, o kai kur visai skylėtas. Tuo pasinaudoja mūsuose esantys parazitai ir įsikuria tuose vietose, kur daugiausiai nusėda tų tirpiklių.

 

  Tirpikliai gana greit išsivalo iš organizmo, jei nevartojame tų medžiagų, kuriuose yra tie tirpikliai, bet parazitai iš tų vietų taip greit nepasitraukia. Jie tarsi apsnūsta, laukdami tinkamų sąlygų. Yra parazitų, kurie keičiasi, kaip kirminas keičiasi į drugelį. Tokių pasikeitimo formų gali būti ne viena ir ne dvi. Taip jie gali keliauti po organizmą, ieškodami tinkamų jiems sąlygų. Pavyzdžiui askaridžių kiaušinių yra visuose gyvulinės kilmės nešvarumuose. Jų turi ir katės ir šunys, arkliai, kiaulės. Nesvarbu, kad kates retkarčiais maitinate priešparazitiniais vaistais, bet pakanka vieną kartą pabėgioti jai po lauką ir ji parsineš parazitų. Tuomet užtenka „mielai“ palaižyti vaiko veidelį ar rankutę ir jūsų vaikas turės parazitų. Po kiek laiko jis pakosčios, bet jūs nesuprasite, kad jo plaučiuose jau įsikūrė askaridžių lervų. Beje jos savyje turi anaerobinių bakterijų ir virusų. Vien nuo jų, jūs galite turėti astmą. Beje jei jos patenka į smegenis gali atsirasti kūno traukuliai. Būtina atsisakyti naminių gyvūnų, nes jei išnaikinsite vienus parazitus, jų vietą greit užims kiti parazitai. Vaikščiojimas pas gydytojus nieko neduos, o vaikas sirgs neaiškiomis ligomis.

 

  Jei jūsų kepenyse įsikūrė plaukuoti kirminai, tai garantuotai jūs esate alergiški, tik kam, jau kitas klausimas. Kuo jų daugiau, tuo daugiau alergiškų produktų atsiras jūsų maisto racione. Ypač suku plaukuotus kirminus pašalinti jei kepenyse yra sukaupta keletas tirpiklių, na , kad ir alkoholis. Ne veltui, kartais alergiškus žmones tiesiog traukia alkoholis. Būna ir kitų tirpiklių, pavyzdžiui benzenas, kuris naudojamas vaistų gamyboje, aromatinių gėrimų gamyboje, maisto pramonėje, tame pačiame benzine, plastiko gamyboje.

 

  Ląsteles mielai valgo ne tik parazitai kirmėlaičių pavidalu, bet ir grybeliai, nes nuo tirpiklių, ląstelių paviršiai labai ploni, skylėti. Grybeliai dažniausiai patenka tiek oru, ypač jei namuose yra pelėsių židiniai, tiek maistu, jei maistas apipelijęs.

 

  Beje tiek parazitai, tiek grybeliai išskiria savo gyvybinės veiklos produktus (kaka, sysia), kurie būna gana nuodingi, sukelia silpnumą, uždegimus, priepuolius, neaiškius negalavimus, vaikams stabdo jų vystymąsi ir t.t. Toksiškiausi yra grybelių gyvybinės veiklos produktai.

 

 Kaspinuočius žmogus pradeda kaupti jau nuo vaikystės. Jų gyvenimo ciklas primena vabzdžių ciklą, su visomis stadijomis. Organizmas paprastai juos uždaro į cistas, kuriose beje yra dar begalės bakterijų ir virusų. Daugiausiai pasitaiko šuninių ir kačių kaspinuočių kiaušinėlių. Kaspinuočio lerva gali įsikabinti į bet kurį organą ir yra apie pusės centimetro dydžio. Laikui bėgant, kai kurios jų nugaišta, cista plyšta ir kyla keistas uždegimas, tarsi nė iš ko. Tai organizmas kovoja su iš cistos pasipylusiomis bakterijomis ir virusais. Procesas panašus į peršalimą ir per trejetą savaičių savaime išsivalo.

Pavyzdžiui ant jaunimo veido išplitę spuogai, kurie kartais virsta rimtais odos pažeidimais visų pirma yra susieti su trichinų, apvaliųjų kirmėlių veikla odos paviršiuje. Kartais trichinų sukelti spuogai gali nusėti gana didelius kūno plotus.

 

 Žvynelinę egzemą sėkmingai mums atneša naminiai gyvūnėliai. Aišku giliau organizme dar turi būti ir su grybeliu susijusių problemų, bet esmė tai askaridės, kurios išskiria tokį alergišką „sysiuką“, kad oda labai stipriai reaguoja. Beje paprastas, besikartojantis ir „nepagydomas“ bronchitas gali signalizuoti apie askaridžių lervas plaučiuose. Astmos ligoniai visi turi askaridžių kurios su savimi turi įvairių bakterijų.

 

  Herpes virusas slepiasi nerviniuose mazguose ir pasireiškia mechaninio poveikio, peršalimo, perkaitimo atveju, kuomet jie suaktyvinami. Ji gali būti sėkmingai įveikti imuninės sistemos jei vengtume galimai pelėsiu užkrėsto maisto ar tiesiog minimalus maitinimasis. Pavyzdžiui paprastas plaukelių pešiojimas apie lūpas gali sukelti herpes viruso suaktyvinimą.

 

  Kirmėlės randamos ir širdyje ir kasoje. Pavyzdžiui jaunuoliui įtariamas diabetas. Jis nuo jo gydomas, o kad ten yra kasos kirmėlaičių visokių rūšių, bei bakterijų, kurios sėkmingai gyvavo nes jaunuolis gėrė Coca cola, energetinius gėrimus, kuriuose buvo tirpiklių, tai joks gydytojas nepagalvojo. Beje gyvūnų jie namuose neturėjo, o vaikinas užsikrėtė nuo mamos. Nors insuliną gaminančios ląstelės gali greitai atsikurti, bet nesikeikiant, pačioje insulino injekcijoje būna tirpiklių, kurie į kasą pritraukia parazitus. Visi diabeto ligoniai kasoje turi galvijinę kasos siurbikę. Ja užsikrečiama per mėsą ir pieną. Manoma, kad be metanolio šios siurbikės negalėtų įsitvirtinti kasoje. Metanolio randama visuose apdorotuose maisto produktuose, net vaikams skirtuose gazuotuose gėrimuose, saldikliuose diabetikams, ir net sveiko maisto produktuose.

 

  Yra atrodo tokia paprasta toxoplasma, kuria užsikrečiama nuo mūsų mielų katyčių. Tai visų pirma akių ligos gal būt visam gyvenimui, plius jei jos dar dakeliauja iki smegenų, tai sukelia buką skausmą arba spaudimą pakaušyje (kai kurie to nepajaučia), o tai reiškia jos valgo jūsų smegenis.  Beje Trixinela taip pat dažnas akių parazitas patenkantis pas mus ne tik nuo kačių, bet ir nuo šunų.

 

 Migrena – 100% strongiloidų kolonijos. Labai retai tai būna bakterijos arba tiesiog dantų problemos.  Būna atvejų kuomet žmonės valgo pačius toksinus, kurie yra jogurte, sūryje, grietinėje, vyne.   

 

   Bakterijos gali atkeliauti ne tik su parazitais, bet ir su krauju iš įvairių, jiems palankių vietų. Tai gali būti ir dantų problemos (gana dažnai), kepenys, širdis ir t.t.  Gyventi su kitos gyvūnų rūšies atstovais yra pavojinga visų pirma moterims, nes dažnai gyvūnų nešiojamos bakterijos ir virusai sukelia moterų nevaisingumą.    

 

  Tiesa dar apie taip “mėgstamus” papildus. Jie dažnai būna užteršti tirpikliais , o kartais ir sunkiaisiais metalais.  

 

  Iš savo mylimų žmonių ir vaikų mes pastoviai gauname dozes įvairių parazitų, bakterijų, virusų. Tad būtina higiena. Ypač dažnai prausti reikia vaikus, kurie perdėtai mielai prisileidžia įvairius gyvūnus, jų laižymą.