APIE MANE » STRAIPSNIAI
TOKSIŠKI ŽMONĖS

TOKSIŠKI ŽMONĖS

 

  Dažnai mes gyvenime netenkame daug energijos, laiko bereikalingiems pokalbiams, veiksmams su žmonėmis, kurie tiesiog „nuodija“ mūsų gyvenimą. Kokie tai žmonės?

 

  1.Žmonės kurie jumis naudojasi. Draugai gyvenime yra reikalingi, bet yra tokie „draugai“, kuriems gyvenime jūs reikalingi tik tam, kad jūs įvykdytumėte kokį tai prašymą, patenkintumėte kažkokį poreikį. Nėra poreikio – nėra ir draugiško bendravimo. Dažnai tokie „draugai“ visiškai neatsižvelgia į jūsų interesus, laiką, poreikius. Jei neduok die atsisakysime padėti ar įvykdyti jų prašymą, tai įsižeis ir sieks jus pasijausti kaltais. Jei pasijutote kaltu, tai jus jau „pakabino“ žmogus-parazitas. Vadinkime juos savais vardais.

 

  2.Įtampą sukeliantys žmonės. Tai žmonės, kurie pastoviai kalba apie savo problemas. Gadina nuotaiką savo verkšlenimu, bando įtikinti, kad nieko neišeis. Jie dažniausiai realūs ar būsimi ligoniai.  Tai žmonės, kurie jus nemotyvuoja, o traukia žemyn.

 

  3.Žmonės kurie jūsų negerbia. Jei jūs gerbiate kitą žmogų, o jis jūsų ne, tai negaiškite laiko bendraudami su tuo žmogumi. Kito žmogaus nepagarba lašas po lašo sumažina savivertę, o tuo pačiu ir savirealizaciją.

 

  4.Žmonės, kuriems visada pavyksta jums padaryti skaudžiai. Žmonės kartais gyvenime daro klaidas, kvailystes ir mes jiems atleidžiame, o ypač tiems, kurie yra mūsų gyvenimo dalis. Deja, jei tam tikri žmonės priverčia jus pykti ir liūdėti reguliariai, neatsiprašo už jūsų įskaudinimą, tai atsikratykite tokių žmonių. Nebūkite „bokso kriauše“.

 

  5.Žmonės, kurie nenustoja jums meluoti. Visi daugiau ar mažiau meluoja, bet kuo žmogus vyresnis, tuo jo gyvenime melo turi būti mažiau. Diduma melo yra nekenksminga (pasąmonės atžvilgiu melas vis viena kaupiasi). Jei tai svetimi ir atsitiktiniai žmonės meluoja, tai nėra taip kenksminga ir pavojinga kuomet meluoja draugai, artimi žmonės. Jei melas pastovus ir pagauti mele žmonės nesikeičia, tai atėjo laikas peržiūrėti savo santykius su tokiais draugais ar artimaisiais.

 

  6.Žmonės, kurie šypsosi jums į akis, bet įžeidinėja prie kitų. Deja tai padugnės ir bailiai, jei jie apsimetinėja draugais, o už nugaros tyčiojasi iš jūsų. „Nutvėrus“ tokį žmogų būtina nutraukti su juo ryšius. Tokie žmonės gali sugadinti jūsų reputaciją, kitų vertinimą, nors patys atrodys nekenksmingi. Jei turima pakankamai meilės auklėti, galima dar bandyti padėti pasitaisyti tokiam žmogui.

 

 7.Žmonės, kurie rūpinasi tik savimi. Dauguma mus supančių žmonių elgiasi taip, kaip jiems patogu. Tai pažįstami žmonės, su kuriais smagu pasilinksminti, kartais jie paprašo smulkios paslaugos ir pan. Tačiau, kai tik jums prireiks pagalbos, jie „staiga“ neranda tam laiko ir tai vyksta pastoviai. Jie ypač pavojingi, nes sudaro draugystės iliuziją. Jūs tikitės paramos iš jų, kai jums bus sunku, nes jūs juos paremiate, kai jiems sunku, bet kai tik jums bus blogai, jie duos jums „nukristi“.

 

  8.Žmonės, kurie traukia jus prie seno gyvenimo būdo. Gyvenimas pastoviai mainosi ir kartais jūs priprantate prie tam tikro gyvenimo būdo. Tačiau ateina diena ir jūs pamatote, kad jūsų sveikatai negerai yra rūkyti, gerti „šnapsą“, kuris dar „padeda“ gadinti šeimyninius santykius. Tuomet nusprendžiate pakeisti gyvenimo būdą, tačiau „draugai“, kurie gal būt net bus UŽ jūsų gyvenimo būdo pakeitimą, bet kalbomis ir veiksmais trauks jus prie ankstesnio gyvenimo būdo. Nesmerkite jų, nes jie pripratę prie ankstesnio „jūsų“ ir kažkiek bijo „jūsų“ būsimo. Tiesiog keiskitės, o jei „spaudimas“ iš tokių draugų didelis, tai keiskit draugus, nes tokie draugai trukdo jūsų progresui, griauna jūsų naują, galimą ateitį.

 

  9.Žmonės, su kuriais draugaujate vien todėl, kad nuo pirmos klasės, nuo mokyklos laikų kartu. Tai tik įpročio reikalas. Ne visi draugai turi išlikti draugais visą gyvenimą, nes mes visi keičiamės. Jei mūsų pokyčiai gana skirtingi ir mes nebesusikalbame, tai jau nebe draugystė, o įprotis, kuris reikalauja laiko ir energijos. Todėl draugai su laiku gali tapti svetimais žmonėmis ir tai normalu.

 

  10.Žmonės, kurie tiesiog užima jūsų asmeninę erdvę, laiką, atima energiją. Gyvenime viskas ribota: maistas, vanduo, piniginės lėšos, turtai, laikas; reikalai, kuriuos jūs galite nuveikti per gyvenimą taip pat riboti ir pan. Mes niekuomet negalėsime padaryti visko, ko trokštame, apie ką mastome. Todėl jūs turite būti atsargūs ir išrankūs su tuo, ką gyvenime ruošiatės nuveikti ir su kuo tai nuveikti. Atsakingai rinktis partnerius: draugus, drauges, žmonas, vyrus, verslo partnerius ir pan. Palaikyti tvirtus ryšius galima tik su ribotu kiekiu žmonių, nes visiems aprėpti nepakaks laiko. Todėl neverta „pildyti“ savo gyvenimą žmonėmis kurie jus neįkvepia, neremia jūsų, neneša moralinių ar dvasinių vertybių.

 

 Toksikozė, tai apsinuodyjimas. Visi šitie viršuje išvardinti žmonės yra nuodingi. Ar verta nuodytis spręsti jums. Švaros, sveikatos, meilės (ir nepamiršti, kad meilė be „dantų“ ne meilė, o išsigimimas).